مدیرکل کنسولی وزارت خارجه خبر داد

تسهیل ورود ایرانی های مقیم خارج از کشور

8 اوت 2015 - 10:30 dsfr.ir/n44zt

مدیرکل کنسولی و امور ایرانیان خارج از کشور در وزارت امور خارجه از راه اندازی بخش ویزای الکترونیکی وزارت خارجه با رفع نقایص پیشین، تا سه ماه آینده خبر داد.

علی چگینی با اشاره به اصلاح سامانه ای که قبلا این وزارتخانه برای ویزای الکترونیکی راه اندازی کرده بود، اما در ادامه با نقایصی همراه و از دسترس خارج شده بود، گفت: ویزای الکترونیکی مشکلات ساختاری دارد که به زودی برطرف می شود و نمایه ویزای الکترونیکی وزارت خارجه نیز تا 2، 3 ماه دیگر راه اندازی خواهد شد. او تاکید کرد: این بخش فعلا مختص آژانس های گردشگری است و امکان ثبت درخواست ویزای الکترونیکی برای عموم وجود ندارد، اما در مرحله بعد بخش ثبت درخواست های عمومی برای دریافت ویزای الکترونیکی فعال می شود.

چگینی در ادامه درباره تسهیل سفر ایرانی های مقیم خارج از کشور به ایران گفت: نباید از ظرفیت ایرانیان مقیم خارج از کشور غافل شد، هر یک از آنها آژانس گردشگری و مبلغی برای ایران به حساب می آیند، چرا که آنها توانایی جذب خارجی های زیادی را به مقصد ایران دارند. پیشنهاد شده است در صدور روادید ایرانی هایی که به عنوان سرمایه گذار، شریک تور یا پایگاه جذب سرمایه گذار و گردشگر خارجی فعالیت  دارند، تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته شود، چرا که آنها نقطه قابل اتکایی برای کشور محسوب می شوند.

او همچنین سفر فرزندان ایرانی های مقیم خارج از کشور را که گذرنامه  ایرانی ندارند بدون مانع و مشکل دانست و افزود: ایرانی های مقیم خارج از کشور هر وقت خواستند می توانند با گذرنامه ایرانی به کشور سفر کنند، اما درباره سفر فرزندان آنها که در خارج از کشور متولد شده اند و گذرنامه ایرانی نیز ندارند، هیچ مشکلی وجود ندارد، فقط کافی است هویت ایرانی آنها محرز شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1