21 ژوئن 2024 - 01:56
مدیر موزه ملی آلمان

معماری تخت جمشید باورنکردنی است

8 اوت 2015 - 09:00 dsfr.ir/rq3p6

معماری تخت جمشید باورنکردنی است
عکس از میراث آریا

مدیر موزه ملی آلمان در دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: اگر یک گردشگر بخواهد تنها آثار شاخص فارس را ببیند باید نزدیک به 3 ماه در این استان اقامت داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، سوزان آنن با بیان اینکه تعداد تنوع آثار تاریخی و فرهنگی و گردشگری در استان فارس مرا شگفت زده کرده است افزود: باید هر چه سریع تر جاذبه های تاریخی فارس به دنیا معرفی شود تا گردشگری در این استان رونق بیشتری بگیرد. موزه تخت جمشید یکی از بهترین اماکن فرهنگی برای معرفی آثار دوره هخامنشی است و جا دارد نوع ارائه خدمات در این موزه تغییر کند. به گفته وی معماری مجموعه جهانی پارسه پاسارگاد باورنکردنی است و از نمای فرهنگی بالایی برخوردار است.

آنن در ادامه افزود: در حال حاضر بسیاری از اشیاء تاریخی ایران به خصوص آثار و اقلامی که به فارس تعلق دارند در موزه آلمان در معرض دید عموم قرار گرفته اند که همواره مورد استقبال مخاطبان نیز قرار دارد. چگونگی معرفی اقلام و اشیاء تاریخی مردم را به موزه ها هدایت می کند و موجب افزایش آمار بازدید کنندگان می شود. از این رو در موزه آلمان نمایش آثار به صورت دوره ای در گالری های متعدد به نمایش در می آید.

در این دیدار مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری فارس طی سخنانی به ارائه توضیحاتی در خصوص موزه ها و آثار تاریخی و گردشگری استان پرداخت و گفت: در فارس 4 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست جهانی و نزدیک به 3 هزار اثر ثبتی در فهرست ملی وجود دارد.

به گفته وی در حال حاضر نزدیک به 15 موزه در فارس فعال است که با برنامه ریزی های صورت گرفته 6 موزه تخصصی نیز در حال ساخت می باشد و در آینده نیز اکثر شهرستان های فارس دارای موزه خواهند شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1