30 می 2020 - 13:57

آثار موزه آلیکانته اسپانیا به ایران می آید

6 ژوئیه 2019 - 11:00 dsfr.ir/gr5n6

آثار موزه آلیکانته اسپانیا به ایران می آید
isalnews.ir
موزه باستان شناسی

گزیده ای از آثار موزه باستان شناسی آلیکانته با نمایش بیش از ۲۸۰ آثارتاریخیو فرهنگی در اوایل مهرماه سال جاری در موزه ملی ایران گشایش می یابد.

به دنبال برگزاری نمایشگاه ایران: مهد تمدن در موزه باستان شناسی آلیکانته در اسپانیا و توافق های به عمل آمده مبنی بر نمایش متقابل آثار این موزه در ایران، جوزپ آلبرت کورتس گاریدو مدیر موزه باستان شناسی آلیکانته به همراه جورج آگاتانجلوس کلر دیاز مسئول نمایشگاه های این موزه و استاد دانشگاه آلیکانته به ایران سفر کرده و با مدیر موزه ملی ایران دیدار کردند.

در این دیدار طی جلسه ای دو طرف همراه با چند تن از کارشناسان موزه ملی ایران، به بحث و تبادل نظر درباره نحوه برگزاری نمایشگاه مشترک و مقدمات اجرایی آن پرداختند.
میهمانان موزه باستان شناسی آلیکانته ضمن بازدید از محل برگزاری نمایشگاه آتی به بررسی ظرفیت ها و امکانات موزه ملی ایران در برپایی نمایشگاه، طراحی فضای داخلی، طرح محتوایی، کاتالوگ و… پرداختند.

جبرئیل نوکنده با ابراز خرسندی از آغاز اقدامات اجرایی در خصوص برگزاری نمایشگاه اسپانیا در تهران اعلام کرد: طبق برنامه ریزی های به عمل آمده و توافق طرفین نمایشگاه میراث باستان شناسی شرق اسپانیا: گزیده ای از موزه باستان شناسی آلیکانته با نمایش بیش از ۲۸۰ اثر تاریخی- فرهنگی در اوایل مهرماه سال جاری در موزه ملی ایران گشایش خواهد یافت.

گروه اسپانیایی علاوه بر ملاقات هایی با مدیر موزه ملی ایران، در جلسات مشترک با حضور محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی، محمدرضا کارگر رئیس کل امور موزه ها و اموال منقول تاریخی فرهنگی، سید علی پاکدامن مدیرکل دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امورخارجه، ادواردو لوپز بوسکتس سفیر پادشاهی اسپانیا شرکت کرده و در خلال این دیدارها تیم اسپانیا گزارشی از وضعیت نمایشگاه ایران: مهد تمدن ارائه داد و علت موفقیت این نمایشگاه را براساس میزان استقبال و آمار بالای ۶۰ هزار نفر بازدید کننده در مقایسه با زمان مشابه سایر نمایشگاهای موقت خود ارزیابی کردند.

در ادامه به منظور گسترش سطح روابط فرهنگی دو موزه سرفصل های پژوهشی مشترک، نمایشگاه های آتی و… از سوی طرفین مطرح شد.در این سفر کاری، گروه اسپانیایی علاوه بر موزه ملی ایران از مجموعه های فرهنگی تاریخی نیاوران، گلستان، بازار تهران و میدان مشق بازدید کردند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1