6 دسامبر 2023 - 04:33

دومین جشنواره توت فرنگی در روستای شیان کردستان برگزار شد

1 ژوئیه 2019 - 09:00 dsfr.ir/zt8py

دومین جشنواره توت فرنگی در روستای شیان کردستان برگزار شد
mojnews.com
جشنواره توت فرنگی

دومین جشنواره توت فرنگی در روستای شیان از توابع شهرستان سنندج با حضور مسئولان استان، مسئولان شهرستان سنندج، گردشگران داخلی و خارجی، اهالی روستاهای منطقه ژاورود 6 تیرماه در این روستا برگزار شد.

سید محسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی کردستان در دومین جشنواره توت فرنگی شیان با تقدیر از همکاری ارگانهای دولتی و مردم روستاهای منطقه در برگزاری این رویداد گفت: در دنیای کنونی رویدادها از آنچنان قدرتی در معرفی یک مکان و تبدیل آن به مقصد گردشگری موثر هستند که از عهده کمتر وسیله و ابزار تبلیغاتی بر می آید.

علوی با اشاره به نوپا بودن جشنواره توت فرنگی در روستای شیان افزود: دو سال از برگزاری این جشنواره می گذرد و ما شاهد حضور این حجم زیاد دوستداران این رویداد از داخل کشور وخارج ازکشور هستیم که این موضوع جای بسی خرسندی است.

علوی به نیاز منطقه ژاوه رود به توسعه زیرساخت ها اشاره کرد و اظهار داشت: از کلیه دستگاههای ذیربط تقاضا داریم در امر توسعه زیرساختهای این منطقه ی زیبا وبکر قدمهای جدی تری بردارند.

وی به آمادگی اداره کل میراث فرهنگی استان و شهرستان سنندج برای حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در بخش سیروان اشاره کرد و گفت: پرداخت تسهیلات بانکی،مجوز اقامتگاه های بوم گردی،رستورانهای سنتی و... از جمله مواردی است که میراث فرهنگی آماده ارائه آن هاست.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1