12 دسامبر 2019 - 03:41
سلطانی فر خبر داد:

طرح ساماندهی سواحل کشور در حال تهیه است

5 اوت 2015 - 17:10 dsfr.ir/ve8ct

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان این که طرح ساماندهی سواحل کشور در حال تهیه است، گفت: 8 نقطه را در سواحل جنوب کشور برای توسعه گردشگری شناسایی کرده ایم.

مسعود سلطانی فر ظهر سه شنبه، در آئین افتتاح بازارچه صنایع دستی شهرستان گرگان گفت: در شمال 900 کیلومتر نوار ساحلی داریم که ساماندهی ویژه ای را نیاز دارند. در شمال گیلان و گلستان که ساحل تصرف شده کمتری دارند و امکان استفاده بهینه از این جاذبه با سرمایه گذاری بیشتر وجود دارد نیازمند توجه بیشتری هستند.

وی تصریح کرد: رویکرد ما این است که با هماهنگی مسئولان استان بتوانیم خیلی سریع ساز و کاری فراهم کنیم تا از این ظرفیت استفاده بهینه شود و بخش خصوصی سریع تر سرمایه گذاری کند. اراده ملی و استانی برای اجرای این طرح ها نیاز است از سویی بخشی از تصرفات باید با کمک دستگاه قضا خاتمه شود.

وی با تاکید بر این که باید با نظر بیشتری در شمال برنامه ریزی کنیم، تصریح کرد: 3 استان شمالی کشور حدود 6 میلیون هکتار مساحت دارند. اگر از قبل پیروزی انقلاب جلوی ویلاسازی لجام گسیخته شمال کشور را می گرفتند و هر 10 کیلومتر یک دهکده ساحلی می ساختند امروز بیش از 50 دهکده ساحلی خوب داشتیم.

سلطانی فر در ادامه به ظرفیت های گلستان اشاره کرد و گفت: گلستان در بخش های مختلف گردشگری، میراثی و صنایع دستی ظرفیت های بالایی دارد. وی با بیان این که گلستان در گردشگری هم جاذبه های طبیعی، هم تاریخی و هم فرهنگی دارد، اظهار کرد: تعدادی از بقاع متبرکه گلستان هم مورد توجه گردشگران داخلی است. تصور ما این است که گردشگری بخش مهم در فرآیند توسعه استان است.

سلطانی فر در پایان گفت: کشاورزی گلستان بخش فعال است اما با توجه به ظرفیت های فراوان گردشگری به خصوص اکوتوریسم اگر شرایط فراهم باشد. گردشگری می توان موتور محرکه توسعه استان باشد. در فضای جدیدی که بعد از تفاهم نامه به وجود آمد و انشاالله شکستن پایه های تحریم، می توانیم شرایط مناسب را برای سرمایه گذاری بخش داخلی و خارجی فراهم کنیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1