کیش و قشم از پروازهای چارتری جدا می شوند

2 فوریه 2019 - 18:00 dsfr.ir/1i69z

کیش و قشم از پروازهای چارتری جدا می شوند
safarestan.com
پرواز چارتری

رییس سازمان هواپیمایی کشوری در مورد این که فروش بلیت پروازها به صورت چارتری تخلف است، تصریح کرد: نمی توانیم شبکه چارتری را به صورت کامل قطع کنیم، چراکه در حال حاضر ۲۰ درصد پروازها چارتری هستند اما مسیرهای کیش و قشم را از پروازهای چارتری جدا می کنیم.

علی عابدزاده در جمع خبرنگاران و در پاسخ به صحبت های مطرح شده توسط وزیر راه و شهرسازی مبنی بر این که فروش بلیت پروازهای برنامه ای به صورت چارتری تخلف بوده و سازمان هواپیمایی با متخلفان برخورد می کند، اظهار کرد: اصولاً نمی توانیم شبکه چارتری را به طور کامل قطع کنیم و بخشی از مسافرت ها به صورت گردشگری انجام می شود که باید به صورت چارتری باقی بماند و این مساله در دنیا تعریف شده است.

در حال حاضر در تلاش هستیم شرکت هایی که توانایی بیشتری دارند را به شرکت هایی که ساختار ضعیف تری دارند کمک کنند و زیرساخت ها در این رابطه ایجاد شود تا کل شبکه فروش به صورت سیستمی پیش برود.

چند شرکت هواپیمایی ساختار توزیع و فروش بلیت به صورت سیستمی را ندارند و باید به ایرلاین ها فرصت دهیم فروش چارتری خود را به حداقل برسانند.

عابدزاده در پاسخ به این که چند درصد بلیت ها به صورت چارتری فروخته می شود؟ اعلام کرد: در حال حاضر ۲۰ درصد پروازها چارتری هستند که باید به سمت برنامه تعریف شده حرکت و در این رابطه کیش و قشم را جدا کنیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این که علت جدا کردن کیش و قشم به دلیل سودده بودن این مساله است، اظهار کرد: بحث سودده تر شدن نیست و صنعت هواپیمایی در ایران سود نمی برد و در کشور ما نیز همین روال وجود دارد.

کیش و قشم به دلیل مسائلی همچون اسکان، شرایط ویژه ای دارند و معمولاً مردم سعی می کنند که از قبل شرایط اسکان خود را در نظر بگیرند و مسئولان خواستار این هستند که بلیت ها به صورت چارتری ارائه شود، اما مردم باید در این رابطه برنامه ریزی بهتری داشته باشند.

ما به سمت عرضه و تقاضا حرکت می کنیم و شاهد هستیم که در برخی مسیرها که تقاضا بالاست، نرخ ها کاهش یافته است و مقاصدی همچون کیش و مشهد مقدس از این دست هستند.

عابدزاده با بیان این که قیمت های بلیت را خود شرکت های هواپیمایی تعیین می کنند و حداکثر نرخ مشخص است، اظهار کرد: اگر کسی بالاتر از نرخ تعیین شده بلیت بفروشد و این مساله منعکس شود، با آن برخورد می شود و در این زمینه سازمان هواپیمایی کشوری بازرسی هایی لازم را انجام می دهد. اما به مردم توصیه می کنیم قیمت های مربوطه را از طریق سایت شرکت ها ملاحظه کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1