مدیرعامل شرکت حمل و نقلی رجا:

70 درصد حمل و نقل ریلی کشور در اختیار شرکت رجا است

5 اوت 2015 - 13:00 dsfr.ir/lh282

مدیرعامل شرکت حمل و نقلی رجا گفت: این شرکت با حمل 20 میلیون مسافر در سال، 70 درصد حمل و نقل ریلی کشور را انجام می دهد.

سیدحسن موسوی نژاد گفت: شرکت حمل و نقلی رجا از قدیمی ترین و با سابقه ترین شرکت های حمل و نقل ریلی مسافری کشور است و امیدواریم بتوانیم این جایگاه را نیز در آینده حفظ کنیم. شرکت رجا با حمل 20 میلیون مسافر در سال، 70 درصد حمل و نقل ریلی کشور را انجام می دهد.

وی با اشاره به 1300 واگن در مجموعه قطارهای مسافربری رجا گفت: در حال حاضر نوسازی واگن ها را آغاز کردیم و امیدواریم بتوانیم در آینده ای نزدیک واگن های جدید نیز اضافه کنیم تا با سرعت و کیفیت بیشتری به مسافرین خدمات ارائه دهیم.

مدیرعامل شرکت حمل و نقلی رجا ادامه داد: حمل و نقل ریلی، حمل و نقل سبز است بدین معنا که آلودگی بسیار کمتری در محیط زیست ایجاد می کند به همین دلیل اخیرا این گونه حمل و نقل در دنیا مورد توجه قرار گرفته و سرمایه گذاری های زیادی در این زمینه انجام می شود. با توجه به اهمیت حمل و نقل ریلی در حفظ محیط زیست، یکی از اولویت های برنامه ششم توسعه و از ضرورت های دولت؛ توسعه حمل و نقل ریلی است که امیدواریم در آینده شاهد دستاوردهای آن باشیم.

وی به مشکلات حوزه حمل و نقل اشاره کرد و افزود: یکی از مشکلات در این زمینه ارزانی قیمت سوخت در کشور است به طوری که قیمت آن کمتر از قیمت تولید و جهانی است در نتیجه حمل و نقل جاده ای و غیرموجه توجیه می شود و مردم نیز کمتر از حمل و نقل ریلی استفاده می کنند.

مدیرعامل شرکت حمل و نقلی رجا ادامه داد: یکی از مزیت های اصلی حمل و نقل ریلی در کشورهای پیشرفته، مصرف سوخت کمتر است و برای تشویق مردم جهت استفاده از حمل و نقل ریلی و به دنبال آن جلوگیری از آلودگی محیط زیست و سوق دادن حمل و نقل کشور به سمت حمل و نقل ریلی به اندازه قیمت بنزین از سوخت مالیات می گیرند. متاسفانه در سال های گذشته ظرفیت حمل و نقل ریلی متناسب با تقاضا نبوده است در حالی که افزایش ظرفیت های جدید می تواند بخش مهمی از حمل و نقل مسافرین را در کشور پوشش دهد.

موسوی نژاد گفت: هنوز نیمی از مراکز استان های کشور به سیستم حمل و نقل ریلی مجهز نیستند و برای تکمیل مسیر ریلی کشور حداقل به 10 هزار کیلومتر خط ریلی در کشور نیازمند هستیم.

مدیرعامل شرکت حمل و نقلی رجا با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه تامین اجتماعی، سرمایه گذاری و توسعه پایدار که از 12 تا 14 مرداد برگزار شد، گفت: این نمایشگاه می تواند به هم افزایی بین شرکت ها کمک کرده و باعث تعامل بشتر در میان آنها شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تامین 24 » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 16 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1