24 ژوئیه 2024 - 13:44

هتل ها حاضرند تخفیف بدهند؟

21 ژانویه 2019 - 16:00 dsfr.ir/sv96k

هتل ها حاضرند تخفیف بدهند؟
tehranmoble.ir
هتلداری

رییس جامعه هتلداران ایران با اعلام آمادگی برای مشارکت در اجرای طرح سفر ارزان، گفت: هتلداران برای دادن تخفیف و در اختیار گذاشتن ظرفیت های خالی اتاق ها به آژانس های مسافرتی، با هدف توسعه سفرهای داخلی در این شرایط بحرانی، آماده ی همکاری اند.

معاون گردشگری اواخر هفته پیش درحالی از تهیه طرح سفر ارزان خبر داد که رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی اجرای آن را به همکاری شرکت های هواپیمایی و هتلداران منوط دانست. جمشید حمزه زاده رییس جامعه هتلداران ایران نیز گفت: اگرچه این طرح ها مُسکن های موقتی برای درمان بحران است اما معتقدیم اجرای چنین طرح هایی می تواند به توسعه گردشگری بویژه سفرهای داخلی کمک کند.

وی با اعتقاد بر این که به طرح های مثل سفر کارت و سفر ارزان نباید نگاه دائمی داشت، چون در یک مقطع خاص زمانی پاسخگوی نیاز است، افزود: این طرح ها و مشابه آن ها در وضعیت فعلی کشور به ارزان سازی خدمات سفر کمک می کند و در عین حال باعث بهبود وضعیت اقتصادی و سرمایه گذاری در تاسیسات گردشگری، افزایش ضریب اقامت در هتل ها، رونق کسب و کار آژانس های مسافرتی و حذف نشدن سفر از سبد خانوار ایرانی، می شوند. این طرح ها حتی اگر به مدت سه ماه در کشور اجرا شوند باز هم نتیجه موفقیت آمیز خواهد بود.

رییس جامعه هتلداران ایران با اشاره به افت آمار اقامت در هتل های کشور، اظهار کرد: اگرچه برخی متولیان و مطلعان از افزایش سفرهای داخلی با گران شدن سفرهای خارجی خبر می دهند اما آمار اسکان در هتل های کشور در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کمتر شده است. در اصل مسافران هتل رو کم شده اند که این وضعیت ناشی از شرایط اقتصادی مردم و ازدیاد مراکز غیررسمی اقامتی در سطح کشور است.

با وجود افزایش شدید هزینه ی هتلداری اما بسیاری از آن ها تخفیف هایی بین ۱۰ تا ۵۰ درصد قایل شده اند، برخی هم همچنان با قیمت سال گذشته خدمات می فروشند، این یعنی حاشیه سود هتل کم شده است.

هرچند که در جریان جزییات طرح سفر ارزان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار نداریم، ولی از هر طرحی که به توسعه گردشگری منجر شود، استقبال می کنیم، حتی اگر آژانس های مسافرتیِ عمده فروش طرح های مشابه داشته باشند، هتل دارها برای همکاری با آن ها در این شرایط بد و بحرانی آماده اند. برخی از بانک ها هم برای مشارکت در این طرح ها اعلام علاقمندی کرده اند. این ظرفیت تا به حال پنهان بوده که باید از آن استفاده کرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1