31 می 2020 - 20:20

مصر گنجینه ای از سکه های دوران بیزانس را کشف کرد

20 ژانویه 2019 - 12:00 dsfr.ir/rf3rt

مصر گنجینه ای از سکه های دوران بیزانس را کشف کرد
irna.ir
گنجینه مصری

هیات باستان شناسی مصر فعال در منطقه عین السبیل در استان الوادی الجدید، گنجینه ای از سکه های طلای عتیقه متعلق به دوران بیزانس را کشف کرد.

جمال مصطفی رئیس بخش آثار اسلامی و قبطی (رومی) وزارت باستان شناسی مصر گفت: کوزه ای پر از سکه متعلق به دوران امپراتوری بیزانس کنستانتین دوم که در قرن چهارم میلادی در سالهای 317 تا 361 میلادی می زیسته و زمام امپراتوری روم را برعهده داشته، به دست آمد.

در یک روی این سکه ها تصویر امپراتور همراه برخی کلمات از جمله نام وی دیده می شود و در روی دیگر سکه، برخی نقاش ها ونوشته هایی که تاریخ ضرب سکه را نشان می دهد، وجود دارد.

کامل بیومی احمد رئیس هیات باستان شناسی مصر و مدیر کل آثار باستانی اسلامی گفت: کوزه و محتویات عتیقه آن به انبار آثار باستانی منتقل وعملیات اولیه مرمت سکه ها و مستندسازی آن همراه با تحقیقات باستانی وعلمی لازم برای شناسایی بیشتر آن انجام شد.

امپراتوری بیزانس که با عنوان امپراتوری روم شرقی شناخته می شود، ادامهٔ امپراتوری روم در استان های شرقی در طول قرون وسطی بود. این امپراتوری به پایتختی قسطنطنیه از سقوط امپراتوری روم غربی در سدهٔ پنجم میلادی در امان ماند و به مدت هزار سال دیگر به حیات خود ادامه داد تا اینکه در سال ۱۴۵۳ میلادی توسط امپراتوری عثمانی از میان رفت.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1