جشنواره گردشگری فرهنگی خراسان شمالی شروع شد

5 اوت 2015 - 12:00 dsfr.ir/ex46r

مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره گردشگری فرهنگی "خراسان شمالی در مسیر جاده ابریشم" به مناسبت دور دوم سفرهای تابستانی با حضور مسئولین استانی و معاون سیاسی، امنیتی استاندار و مسافران و مردم فرهنگ دوست بجنورد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی؛ سویدانلویی مدیرکل با اعلام این خبر گفت: فلسفه وجودی برگزاری این جشنواره ها، تبیین قابلیت های استان است. سیمای قومی خراسان شمالی متناسب اطلس قومیت گردشگری خودنمایی می کند این تنوع قومی موجبات تنوع فرهنگی را به وجود آورده است.

وی با اشاره به رویکرد دولت تدبیر وامید گفت: از ابتدای حضور دولت تدبیر و امید شاهد افزایش مسافران و گردشگران در استان بودیم و برای رونق گردشگری و آماده سازی زیرساخت های گردشگری حمایت دستگاه های مختلف را خواستاریم.

ثروتی نمایند مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: در موسیقی خراسان شمالی اشعاری وجود دارد که نشان از استقامت و پایمردی مردم خراسان شمالی است. وی با اشاره به نامیدن خراسان شمالی به "گنجینه معرفت ها" گفت همزیستی مسالمت آمیز اقوام کرمانج، تات، ترک، بلوچ، فارس نشان دهنده وحدت جامعه است.

قدیر افروند معاون گردشگری استان نیز با اشاره به مصوبه ستاد اجرایی خدمات سفر استان در خصوص برگزاری این جشنواره گفت: سالیانه قریب 20 میلیون نفر مسافر و گردشگر در خراسان شمالی تردد می کند و خراسان شمالی مملو از دیدنی های بی نظیر و بکر و اقلیمی بسیار متنوع است که باید شرایط و امکان بازدید فراهم شود هم ما به عنوان میزبان و هم مسافران انتظار دارند که امکانات زیرساختی و گردشگری مهیا باشد.

افروند اضافه کرد: در مسیر جاده ابریشم از جرجان به نیشابور، حداقل 10 کاروانسرا و رباط وجود دارد که به دنبال فراهم ساختن امکانات این کاروانسراها هستیم. وی همچنین از اعضای کارگروه گردشگری خواست تا حمایت های خود را در این زمینه بیشتر کند.

گفتنی است این جشنواره تا 9 شهریوماه در ابتدای منطقه نمونه گردشگری بابا امان با برپایی 70 غرفه صنایع دستی و سیاه چادر عشایر، برگزاری تئاتر، موسیقی محلی، مسابقه، پخت غذاهای سنتی و برنامه های متنوع دیگر هر شب از ساعت 20 تا 24 برپا است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1