9 دسامبر 2019 - 14:14

کودکان در ارومیه صاحب موزه می شوند

1 ژانویه 2019 - 16:00 dsfr.ir/325qp

کودکان در ارومیه صاحب موزه می شوند
khooger.com
موزه کودک

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی از افتتاح موزه تخصصی کودک در ارومیه همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب خبر داد.

جواد زاهدی در جمع خبرنگاران طی دیداری با مدیر کل میراث فرهنگی استان با اشاره به راه اندازی موزه تخصصی کودک در استان افزود: راه اندازی اینگونه فضاها برای کودکان و نوجوانان استان ضروری است و با توجه به وجود تاریخ بلند و ظرفیت های گردشگری در استان باید فضاهای این چنینی را برای کودکان فراهم کنیم تا نسل جدید را به هویت و تاریخ خود آشنا سازیم.

با برنامه ریزی های انجام شده قصد داریم علاوه بر موزه کودک اقدام به راه اندازی رصدخانه و پژوهشکده ای برای کودکان و نوجوانان نیز در این مکان کنیم و امیدواریم هرچه سریعتر این امر نیز تحقق یابد.

زاهدی با اعلام زمان راه اندازی موزه کودک در ارومیه اظهار کرد: بیش از 90 درصد کارهای اجرایی محل موزه به اتمام رسیده و سعی داریم همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی این موزه را افتتاح کنیم.

همچنین جباری مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری اذربایجان غربی با بیان اینکه ایجاد موزه تخصصی کودک در استان ضروری است، اظهار کرد: امروزه موزه ها تخصصی تر شده اند و هر موزه ای مخاطب خاص خود را دارد و بنابراین لزوم راه اندازی موزه کودک با توجه به فعالیت خوب کانون در استان ضروری بود.

این اداره کل آمادگی کامل دارد تا به لحاظ محتوایی، صدور مجوزهای لازم، بهره مندی از تجارب موزه داری از طریق استان و سازمان متبوع همکاریهای لازم را ارائه داده و نسبت به راه اندازی موزه کودک در ارومیه با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تعاملات لازم را داشته باشد.

موزه کودک ارومیه در زیربنایی به مساحت حدود 500 متر مربع در قالب سالنهای تاریخ، نجوم، پیش از تاریخ و مردم شناسی در محل پارک شهرچایی این شهرستان در حال اتمام و آماده سازی بوده و در مجاورت آن سالن آمفی تئاتر، کتابخانه و غرفه نمایشگاه و فروش محصولات کانون نیز برای کودکان و نوجوانان دایر خواهد شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1