24 فوریه 2020 - 15:13

جشنواره مد کُردی را از دست ندهید

30 دسامبر 2018 - 16:00 dsfr.ir/1j3ef

جشنواره مد کُردی را از دست ندهید
irna.ir
لباس کردی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از برگزاری نخستین جشنواره و نمایشگاه منطقه ای مد و لباس کُردی با حضور 6 استان کشور همزمان با نوروز 98 در سنندج خبر داد.

جلال قلعه شاخان در جمع اصحاب رسانه استان در سنندج اظهار کرد: نخستین جشنواره و نمایشگاه منطقه ای مد و لباس کُردی از سری برنامه های موضوعی جشنواره و نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی است که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و بنیاد ملی مد و لباس برگزار می شود.

برگزاری این جشنواره به صورت منطقه ای و با حضور استان های ایلام، آذربایجان غربی، تهران، خراسان شمالی، کردستان و کرمانشاه پیش بینی شده است.

قلعه شاخانی با اشاره به تشکیل دبیرخانه دائمی این رویداد کلان هنری در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، اضافه کرد: از 15 دی ماه تا 30 بهمن ماه سال جاری متقاضیان شرکت در این جشنواره می توانند نسبت به اعلام شرکت و ارسال آثار خود اقدام کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه این ویژه برنامه در قالب جشنواره و نمایشگاه برگزار می شود، گفت: با برنامه ریزی های انجام شده در فاصله زمانی 5 تا 10 فرودین 98 شاهد برگزاری نخستین جشنواره و نمایشگاه منطقه ای مد و لباس کُردی در سنندج خواهیم بود.

وی در ادامه یکی از نیازهای اصلی جامعه در عصر کنونی را حفظ و صیانت از فرهنگ دانست و عنوان کرد: یکی از رسالت های وزارت ارشاد حفظ و توسعه و اعتلای پوشش های محلی در راستای مقابله با مدگرایی و ناهنجاری های اجتماعی است. در کنار جشنواره، نمایشگاهی با حضور طراحان و تولید کنندگان لباس ایرانی که در حوزه پوشش کُردی فعالیت دارند بر پا خواهد شد تا الگوهای این لباس که بخشی از لباس های اسلامی است به نسل جوان انتقال داده شود.

مدگرایی غربی با شبیخون فرهنگی خود به دنبال از بین بردن این فرهنگ هاست لذا باید با تدوین و اجرای برنامه های مختلف مانع از رسیدن دشمنان به این هدف شوم شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
15 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1