تسهیل در روند صدور کارت راهنمایان گردشگری

29 دسامبر 2018 - 18:00 dsfr.ir/6i5od

تسهیل در روند صدور کارت راهنمایان گردشگری
khabaronline.ir
راهنمایان گردشگری

سرپرست معاونت گردشگری اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان گفت: از این پس کارت راهنمایان گردشگری، درون استان تحویل آن‎ها خواهد شد.

دومین جلسه ساماندهی گشت‎های غیرمجاز گردشگری به پیشنهاد اداره‎کل میراث فرهنگی استان با حضور سرپرست میراث فرهنگی خوزستان، سرپرست معاونت گردشگری این اداره‎کل و نمایندگان دستگاه‎های مرتبط در محل اداره‎کل امور اجتماعی استانداری خوزستان برگزار شد.

در این جلسه کریمی‎کیا مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان ضمن تأکید بر لزوم برگزاری مداوم و دوره‎ای جلساتی به منظور ساماندهی گشت‎های غیرمجاز گفت: گشت‎های غیرمجاز باتوجه به عدم رعایت الزامات فنی ممکن است مشکلات عدیده‎ای برای مسافران و همچنین متولیان دولتی ایجاد کنند و ساماندهی این‎گونه سفرها و برگزاری مجاز آن‎ها علاوه بر ایجاد اشتغال، کیفیت سفرها را نیز افزایش خواهد داد.

در ادامه سیدحکمت‎اله موسوی سرپرست اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان نیز اظهار کرد: هدف از برگزاری این نشست، ممانعت از برگزاری گشت‎هایی بود که بدون گرفتن مجوز از اداره‎کل و بدون داشتن شرایط فنی، تور برگزار می‎کنند و متعاقباً به دلیل عدم وجود تجهیزات ایمنی و یا شرایط مناسب، مشکلاتی را از لحاظ اخلاقی، جانی و مالی برای شرکت‎کنندگان در سفر فرآهم می‎آورند.

او، هدف از برگزاری این جلسه را به هیچ‎وجه جلوگیری از روند اشتغال حاصل از برگزاری تور ندانست و افزود: باتوجه به این‎که افراد برگزارکننده این‎گونه سفرها آموزش لازم را ندیده‎اند و شرایط مطلوب را برای مسافران فراهم نمی‎آورند و از طرفی امکان آسیب‎های مالی و جانی را برای آن‎ها بوجود می‎آورند، این موضوع را براساس قانون ساماندهی در دستورکار قرار دادیم.

همچنین سرپرست معاونت گردشگری اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان در ادامه با بیان این‎که از این پس راهنمایان گردشگری برای دریافت کارت خود نیازی به مراجعه به مرکز ندارند تصریح کرد: در راستای فراهم‎ آوردن امکانات لازم جهت تسهیل روند صدور کارت راهنمایان، پیگیری‎های لازم صورت‎گرفته است و کارت این افراد در استان تحویل آن‎ها خواهد شد.

نبهانی با اشاره به این‎که در حال حاضر هشت مؤسسه آموزش گردشگری را در رشته‎های مختلف گردشگری در دست اقدام و تشکیل پرونده داریم، خاطرنشان کرد: از این تعداد مجوز دو مرکز آموزشی صادر و فعالیت آن‎ها به صورت رسمی آغاز شده است.

در این جلسه رییس انجمن صنفی شرکت‎های خدمات مسافرتی نیز عنوان کرد: «یکی از مضرات فعالیت تورهای غیرمجاز عدم وجود امکانی برای بررسی و شناسایی برگزارکنندگان است که این بدلیل نبود دفتر و آدرس مشخص برای این افراد است.»

همچنین نماینده اداره‎کل پایانه‎های خوزستان نیز اظهار کرد: «این اداره‎کل این امادگی را دارد که با رانندگان متخلف که اقدام به جابجایی تورهای غیرمجاز می ‎کننددر صورت شناسایی برخورد کند.»

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1