12 دسامبر 2019 - 04:51

ایرانیان بیشترین ویزای الکترونیک را از جمهوری آذربایجان اخذ کردند

9 دسامبر 2018 - 14:00 dsfr.ir/py7vg

ایرانیان بیشترین ویزای الکترونیک را از جمهوری آذربایجان اخذ کردند
irna.ir
ویزای الکترونیک

سخنگوی موسسه دولتی خدمات و نوآوری های عمومی جمهوری آذربایجان گفت: اتباع ایرانی در سال 2018 میلادی بیشترین ویزای الکترونیک را برای سفر به جمهوری آذربایجان دریافت کردند.

«النور نیفتعلی اف» افزود: تا به حال در مجموع 900 هزار نفر از اتباع خارجی ویزای الکترونیک برای سفر به جمهوری آذربایجان دریافت کردند که 227 هزار و 745 نفر از آنها را شهروندان ایران بودند.

68 هزار نفر از اتباع عربستان، 66 هزار و 755 نفر از شهروندان پاکستانی، 56 هزار و 546 نفر از اتباع ترکیه، 52 هزار و 579 نفر از هند، 43 هزار و 402 نفر از امارات متحده عربی، 34 هزار نفر از شهروندان ترکمنستان، 37 هزار و 949 نفر از اسراییل، 31 هزار و 147 نفر از انگلیس و 23 هزار و 195 نفر ازآلمان برای سفر به جمهوری آذربایجان ویزای الکترونیک دریافت کردند.

این مقام جمهوری آذربایجان اظهار داشت: شهروندان 95 کشور می توانند برای سفر به جمهوری آذربایجان ویزای الکترونیک دریافت کنند. 

نیفتعلی اف، با اشاره به اینکه ویزای الکترونیک سفر به جمهوری آذربایجان یک بار ورود بوده و به مدت 90 روز با اقامت 30 روز در جمهوری آذربایجان صادر می شود، گفت : در حال حاضر سایت موسسه دولتی خمات و نوآوری عمومی در 9 زبان آذربایجانی، انگلیسی، فارسی، روسی، فرانسوی، عربی، آلمان، ایتالیا و اسپانیایی فعال است.

وی خاطر نشان کرد که بر اساس فرمان ماه می سال جاری رییس جمهوری آذربایجان درباره ساده سازی صدور ویزا برای شهروندان، ویزا برای برخی کشورهای خارجی در حین ورود به جمهوری آذربایجان بلا فاصله در فرودگاه های بین الملی این کشور صادر می شود.

این فرمان رییس جمهوری آذربایجان شامل شهروندان ایران، بحرین، امارات متحده عربی، چین، اندونزی، اسرائیل، کره، کویت، قطر، آمریکا، سنگاپور، مالزی، عمان، ترکیه، ژاپن است.

کمیته دولت گمرک جمهوری آذربایجان طی گزارشی اعلام کرد در 11 ماه سال جاری در مجموع 2.4 میلیون نفر از شهروندان کشورهای خارجی به جمهوری آذربایجان سفر کردند.

بنا به این گزارش،بیش از چهار میلیون نفر از اتباع جمهوری آذربایجان به کشورهای خارجی از جمله 32.2 درصد از آنها به ایران سفر کردند. 
تعداد شهروندان جمهوری آذربایجان که در 11 ماه سال جاری به ایران سفر کردند در مقایسه با زمان مشابه یک سال قبل 61.4 درصد بیشتر بوده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1