تخریب آثار تاریخی توسط دستگاه های دولتی!

18 نوامبر 2018 - 16:00 dsfr.ir/x62ra

تخریب آثار تاریخی توسط دستگاه های دولتی!
fardanews.com
تخریب آثار تاریخی

مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه تخریب آثار تاریخی غیرقابل توجیه است،گفت: از دانشگاه علوم پزشکی کرمان درخواست می شود تکه های تخریب شده سر در تاریخی بیمارستان شهید باهنر کرمان را جهت احیا و بازسازی مجدد به میراث فرهنگی تحویل دهد.

"محمد مهدی افضلی" با تاکید بر اینکه تخریب آثار تاریخی توسط دستگاه های دولتی افزایش یافته است، افزود: در این خصوص تخلفات بخش خصوصی به مراتب کمتر است.

وی با بیان اینکه میراث فرهنگی به تنهایی نمی تواند از 7000 بنای تاریخی و محوطه باستانی شناخته شده در سطح استان پهناور کرمان مراقبت کند، تصریح کرد: از تشکل های مردم نهاد و دوستدارن میراث فرهنگی و جوامع محلی درخواست می شود دراین زمینه حساسیت بیشتری داشته باشند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف در حوضه های مرتبط به یگان های حفاظت میراث فرهنگی اطلاع رسانی کنند.

در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی باید پاسخگو باشد و با فرد یا افرادی که سهوا یا عمدا اقدام به تخریب این اثر کرده اند به شدت برخورد کند.

افضلی با بیان اینکه تا این لحظه پاسخ روشنی از سوی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کرمان در خصوص علل تخریب سر در تاریخی بیمارستان شهید باهنر کرمان ارائه نشده است، افزود: باید تکه های تخریب شده سر در مذکور به میراث فرهنگی تحویل شود تا در صورت امکان اقدام به احیا و بازسازی آن شود.

وی با تاکید بر اینکه تخریب آثار تاریخی غیر قابل توجیه است، خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده دیگر شاهد تکرار این قبیل اقدامات از سوی دستگاه های دولتی و یا غیر دولتی نباشیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1