سیستم فروش بلیت در راه آهن هنوز هم یکپارچه است

4 اوت 2015 - 10:00 dsfr.ir/yv58z

مدیر عامل شرکت سفیر ریل آسیا با اشاره به اینکه سیستم فروش بلیت در راه آهن هنوز هم یکپارچه است، گفت: وجود چند شرکت در عرصه فروش بلیت قطار باعث رقابت و رقابت سالم نیز باعث رشد خواهد بود.

محمد خان احمدی با اشاره به اینکه امروزه مردم در خرید بلیت قطار حق انتخاب دارند، گفت: از زمانی که شرکت رجا به بخش خصوصی واگذار شد، تعدادی از شرکت های حمل و نقلی خواستار آن شدند که خودشان بازرگانی فروش خود را به عهده بگیرند لذا شرکت سفیر ریل آسیا وارد این عرصه شد.

وی با بیان اینکه روال و سیستم فروش بلیت قطار تغییر نکرده است، ادامه داد: در گذشته فروش بلیط در راه آهن به صورت منوپول بود اما امروزه فارغ از مسیرهای تک مسیر شرکت ها مجبورند برای برنده بودن در رقابت ایجاد شده از راهکارهای بازرگانی که پیش از این نبوده است مانند ارائه طرح های مختلف تخفیف استفاده نمایند. در حالی که در حمل و نقل هوایی 16 شرکت وجود دارد که هر کدام فارغ از فروش بلیط از طریق آژانس ها خودشان پایگاه خود را دارند در حمل و نقل ریلی چنین روالی دیده نمی شود.

مدیرعامل سفیر ریل بیان داشت: وجود دو شرکت سفیر ریل و رجا در کنار هم در بخش فروش بلیت، علاوه بر حق انتخاب به مسافر از پراکندگی و سر درگمی وی نیز جلوگیری می شود. باید پذیرفت وجود چند شرکت در عرصه فروش شاید در کاهش قیمت بلیت تاثیر زیادی نگذارد اما بی تردید باعث بالا رفتن سطح خدمات خواهد شد.

وی بیان تصریح کرد: امروزه باید سیاست بازرگانی و خدمات ارائه شده از سمت شرکت ها در یک مسیر قرار گیرند زیرا در غیر این صورت گوی رقابت را به جاده خواهیم باخت و مردم به  استفاده از سایر شقوق حمل و نقل روی خواهند برد.

شایان ذکر است سامانه فروش اینترنتی بلیت قطارهای شرکت های مجموعه سفیر شامل قطارهای نور، غزال، نگین، مارال، کویر، شش تخته پارسی، سروش، سهند، توربودیزل و پرستو بر روی سامانه فروش این شرکت به آدرس www.safirrail.ir راه اندازی شده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1