شب های تابستانی سینما منتظر مساعدت ناجا

4 اوت 2015 - 09:00 dsfr.ir/p73zq

ایجاد سانس های اکران فیلم در نیمه شب منتظر نظر مساعد نیروی انتظامی است.

به دنبال اجرای طرح اکران «افطار تا سحر» در سینماها که طی چند سال اخیر در ایام ماه مبارک رمضان در سینماها اکران می شد، شورای صنفی نمایش به دنبال ادامه این طرح در طول روزهای تابستان است.

غلامرضا فرجی می گوید: «با توجه به گرمای هوای تابستان و استقبال مردم از سانس های نیمه شب سینماها در اکران رمضان، تصمیم گرفتیم اکران فوق العاده فیلم ها در سینماها در تابستان نیز ادامه داشته باشد ولی این تصمیمی است که باید از سوی نیروی انتظامی نیز مجوز بگیرد. در حال حاضر پیشنهاد سانس های فوق العاده سینماها بعد از نیمه شب به وزارت ارشاد ارائه شده است و این وزارتخانه در حال رایزنی با نیروی انتظامی است. صنف سینماداران نیز برای اجرای این طرح در انتظار پاسخ نیروی انتظامی است.

اجرای طرح «افطار تا سحر» در برخی از سال ها به دلیل حضور فیلم های پرمخاطب با استقبال خوبی رو به رو شده و البته سابقه عدم استقبال از برخی از فیلم ها نیز در این بین دیده می شود. اما در کل تجربه ای که اجرای این طرح با خود به همراه داشته، شورای صنفی را ترغیب کرده است تا اجرای آن را به دیگر ایام سال نیز تسری دهد. در مرحله اول، شب های تابستان برای اجرای این طرح مدنظر قرار گرفته است. به دلیل موقعیت جغرافیایی کشورمان، گرمای روزهای تابستان عملا اجازه فعالیت چندانی در طول روز نمی دهد و بسیاری از مراکز تفریحی با غروب آفتاب و ملایم شدن هوا میزبان مشتریان خود هستند.

سخنگوی شورای صنفی درباره پتانسیل روزهای خاصی در هفته برای اجرای طرح اکران های نیمه شب می گوید: «معمولا سینماها روزهای پنج شنبه و جمعه به دلیل استقبال مخاطبان، سانس ویژه بعد از نیمه شب دارند و همین تجربه نشان می دهد که اگر ما بتوانیم در روزهای دیگر هفته نیز اکران نیمه شب داشته باشیم در اصل تسهیلاتی را برای مردم قائل شده ایم تا راحت تر بتوانند از برنامه های سینما استفاده کنند.

این پیشنهاد که هم اکنون منتظر تأیید نیروی انتظامی است، همراهی مجلس را نیز جلب کرده است. ایرج ندیمی، عضو کمیسیون هنر و رسانه معتقد است: در تجربه طرح اکران «افطار تا سحر» مشکلی به جهت ساعات اکران نیمه شب گزارش نشده است لذا امیدواریم نیروی انتظامی در این زمینه مساعدت لازم را داشته باشد تا دستگاه های حوزه سینمایی تحت نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بتوانند گام مثبتی جهت حمایت از صنعت سینمای کشور برداشته باشد. لازم به ذکر است نیروی انتظامی تا به حال موضعی در برابر این طرح اتخاذ نکرده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تسنیم » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1