25 سپتامبر 2023 - 16:46

استفاده از جلیقه ضد گلوله در ماموریت محیط بانان اجباری شد

28 اکتبر 2018 - 10:00 dsfr.ir/sx5qf

جلیقه ضد گلوله

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با صدور بخشنامه، استفاده از جلیقه ضدگلوله را هنگام ماموریت های محیط بانی و گشت و گذار در منطقه، به ویژه حین انجام عملیات که میزان خطرات بالا است، الزامی کرد.

در بخشنامه عیسی کلانتری خطاب به مدیران کل حفاظت محیط زیست استان ها آمده است: محیط بانان در سازمان حفاظت محیط زیست، حفاظت و کنترل عرصه های طبیعی کشور را اعم از دریایی، تالابی، خشکی و بالاخص مناطق چهارگانه تحت مدیریت و نیز حیات وحش درون این عرصه ها برعهده دارند و در شرایط کاری، وضعیتی شبیه به نیروی انتظامی و بسیار مخاطره انگیزتر (مانند دریا، کویر، صحرا، صخره ها، جانوران وحشی و برخورد لحظه ای با متخلفین شکار و صید) مواجه هستند.

یکی از تجهیزات انفرادی که می تواند در برابر بسیاری از خطرات احتمالی تا حد زیادی ضامن حفظ حیات و باعث کاهش حوادث اسفبار شود، جلیقه های ضدگلوله است، که اخیرا با تلاش و همت برخی از عزیزان دلسوز خریداری و در اختیار قرار داده شده است.

کلانتری افزود: اگرچه این جلیقه ها نمی تواند در مقابل همه نوع سلاح ها صد در صد ضد گلوله و خنثی ساز باشد، لیکن در هنگام ماموریت ها و گشت و گذار در منطقه،به خصوص هنگام انجام عملیات که میزان خطرات بالا است باید پوشیده شود. بی تردید، این اقدام به خاطر فقدان روش های مناسب دیگر، در اغلب کشورها متداول و ضریب زنده ماندن را افزایش داده و مامورین را در برابر بسیاری از حوادث ناگوار حتمی، با کاهش آسیب وارده محافظت می کند.

'معهذا، انتظار دارد، مدیران کل استان ها، مفاد این بخشنامه را به تمامی واحدهای تابعه ابلاغ و در رعایت دقیق آن نظارت کامل داشته باشند تا از وقوع حوادث اسفبار قویا پیشگیری شود'.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1