مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر؛

همدان مقصد گردشگران خارجی نیست / تقویت برقراری پروازها از فرودگاه

3 اوت 2015 - 16:20 dsfr.ir/vj7jo

همدان مقصد گردشگران خارجی نیست / تقویت برقراری پروازها از فرودگاه
غار علیصدر همدان

مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه متاسفانه هنوز همدان به عنوان مقصد گردشگران خارجی معرفی نشده است، گفت: برقراری پروازها از فرودگاه همدان به تقویت گردشگری کمک می کند.

حمیدرضا یاری با اشاره به اقدامات انجام شده شرکت سیاحتی علیصدر در سال 93 و 94، اظهار داشت: راه اندازی مسافرت هوایی از فرودگاه همدان به کیش با همکاری شرکت کیش ایر در سال گذشته از سوی این شرکت شکل گرفت که در هفته 150 میلیون تومان هزینه دارد.

وی با افزودن این مطلب که در دولت های قبل اقداماتی برای برقراری پروازها از همدان به مشهد و کیش انجام شد اما این پروازها تنها 2 یا 3 ماه دوام داشت، افزود: باید برای ماندگاری پروازها در استان کمک شود.

مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر گفت: در 2 سال اخیر مسیر جدید غار علیصدر راه اندازی و سرویس دهی به مسافران صورت گرفته است. یاری با اشاره به اینکه غار علیصدر، مجموعه تفریحی عباس آباد، آژانس هواپیمایی علیصدر و 20 درصد از سهام تله کابین گنج نامه متعلق به این مجموعه است، ادامه داد: در 2 سال گذشته آموزش های لازم به پرسنل غار علیصدر به منظور جذب تورهای گردشگری به گونه ای که بتوان رضایت گردشگر را جلب کند برگزار شده و در مسیر جدیدی که در غار به عنوان مسیر ویژه بازدید ایجاد شده 20 نفر نیروی آموزش دیده آماده خدمت هستند.

وی تعداد بازدیدکنندگان غار در روزهای پیک حضور مسافر در همدان به مناسبت های خاص در سال های گذشته را 8 تا 9 هزار نفر عنوان کرد و افزود: این تعداد در روزهای پربازدید امسال به 13 هزار نفر رسید.

مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر با افزودن این مطلب که همدان به عنوان مقصد گردشگران خارجی معرفی نشده، ادامه داد: بیشترین گردشگران خارجی به استان های اصفهان، یزد، کاشان و شیراز سفر می کنند و این موضوع تلاش بیشتری می طلبد.

یاری با اشاره به افتتاح پروژه های پارکینگ بزرگ مجتمع سیاحتی علیصدر، بازارچه و رستوران های این مجتمع و نیز ویلاهای اقامتی مجتمع توریستی عباس آباد، افزود: هزینه این پروژه ها و نیز خرید دفتر مرکزی شرکت حدود 10 میلیارد تومان بوده که سال گذشته 8 میلیارد تومان مجموع درآمد شرکت سیاحتی بوده و بخشی از آن با وام ها تامین شده است. وی همچنین به بازسازی و مرمت رستوران شیشه ای عباس آباد و هزینه ای حدود 500 میلیون تومان به منظور تجهیر لوازم آن در سال گذشته اشاره کرد و ادامه داد: 100 میلیون تومان برای بازسازی استخر مجاور آبشار هزینه شده است.

مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر با اشاره به ساخت پارکینگ 6 هزار هکتاری با ظرفیت 2 هزار خودرو در مجتمع علیصدر با تامین هزینه 3 میلیارد تومانی از بخش خصوصی، گفت: اخذ 650 میلیون تومان  اعتبار از سازمان میراث فرهنگی، کاشت 1200 اصله درخت و توسعه فضای سبز در مجتمع علیصدر و عباس آباد و اجرای پروژه های آبیاری قطره ای در آنها با هزینه 150 میلیون تومان از دیگر اقدامات در 2 سال اخیر است.

یاری به بازسازی سوئیت های علیصدر با هزینه 200 میلیون تومان اشاره و عنوان کرد: خرید چراغ های SMD و نصب آن در داخل غار حدود 250 میلیون تومان هزینه در بر داشته است.

وی همچنین به اجرای طرح مبارزه با گل سنگ ها و جلوگیری از رشد آنها در داخل غار و نیز پاکسازی غار از زباله اشاره و عنوان کرد: خرید 37 دستگاه قایق پدالی و 250 دستگاه یدک کش، بازسازی سالن انتظار و کانتر جلیقه ها، ساخت گیشه جدید بلیت فروشی در غار، نورپردازی مجتمع عباس آباد و خرید و تجهیز دوربین های مدار بسته در مجتمع علیصدر و عباس آباد از دیگر اقدامات صورت گرفته است که منجر به افزایش رضایتمندی مسافران شده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1