گردشی در استراحت گاه مورد علاقه هیتلر

20 اکتبر 2018 - 08:00 dsfr.ir/6i4sm

گردشی در استراحت گاه مورد علاقه هیتلر
isna.ir
آشیانه عقاب

در ارتفاعات کوه های آلپ اقامت گاه مورد علاقه آدولف هیتلر با عنوان «آشیانه عقاب» قرار دارد.

این اقامت گاه از سوی مقامات ارشد حزب نازی برای پنجاهمین سالروز تولد هیتلر به عنوان هدیه تولد ساخته شد. هدف از ساخت این مکان فراهم کردن شرایطی برای استراحت آدولف هیتلر دور از شلوغی های روزمره بود.

مسئولیت ساخت «آشیانه عقاب» به عهده مارتین بورمان، رئیس دفتر خصوصی آدولف هیتلر بود. مراحل ساخت این اقامت ‎گاه 13 ماه زمان برد و برای پنجاهمین سال روز تولد آدولف هیتلر آماده شد.

«آشیانه عقاب» روی بالاترین نقطه کوه کول اشتاین به ارتفاع 1834 متر قرار دارد و یک مسیر 5، 6 کیلومتری شامل 5 تونل به منظور رسیدن به این اقامت گاه ساخته شده بود که به «آشیانه عقاب» متصل می شد و 120 متر از این تونل ها از داخل تخته سنگی گرانیتی کنده شد. برای 124 متر پایانی، آسانسوری عمودی در زیر تونلی که در عمق 124 متری زیر سطح آشیانه عقاب احداث شده بود، استفاده شد.

یکی از جاذبه های این اقامت گاه اتاق پذیرایی بزرگ با شومینه ای از جنس مرمر قرمز بوده که اهدایی موسولینی رهبر حزب فاشیست ایتالیا است. بیشتر مبلمان این بنا کاری از طراح بزرگ مجاری، پل لاسزلو است که بدون رضایت خود این هنرمند به «آشیانه عقاب» برده شد. 

آدولف هیتلر با وجود علاقه ای که به اقامت گاه «آشیانه عقاب» داشت، تنها در حدود 10 مرتبه و هر مرتبه کمتر از نیم ساعت درآن جا اقامت کرد. این اقامت گاه از حملات مخرب جنگ جهانی دوم سالم و دست نخورده باقی ماند. این روزها گردشگران فراوانی برای بازدید از این اقامت گاه به ارتفاعات کوه کول اشتاین سفر می کنند و اکنون تبدیل به یکی از مکان های توریستی پرطرفدار شده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1