29 ژانویه 2022 - 02:45

همکاری صنایع دستی ایران با بنیاد ساساکاوای ژاپن کلید خورد

17 اکتبر 2018 - 14:00 dsfr.ir/7y928

همکاری ایران و ژاپن

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از آغاز پروژه مشترک تحقیقاتی صنایع دستی ایران با بنیاد صلح ساساکاوای ژاپن خبر داد.

پویا محمودیان گفت: در نشستی با مدیران منابع خاورمیانه، برنامه ریزی خاورمیانه و کشورهای اسلامی و مدیر بخش تحقیقات بنیاد «ساساکاوا» منعقد شد تا معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی با این بنیاد در زمینه های فرهنگی علمی آموزشی همکاری کند.

از آنجا که بیش از 75 درصد از فعالان حوزه صنایع دستی ایران را بانوان تشکیل می دهند و نیز معتقدیم هنرمندان ما سفیران صلح هستند، مقرر شد اولین برنامه مشترک ما با عنوان «زنان و صنایع دستی» با محوریت زنان ایران در سال آینده میلادی برگزار شود.

معاون صنایع دستی کشور تصریح کرد: این پروژه به صورت تحقیقاتی خواهد بود و خروجی های این پروژه به صورت مشخص اعلام می شود و البته متعاقبا کارگاه های آموزشی و هنری نیز خواهیم داشت.

با این اقدامات ما زمینه گفت وگو و تجمیع و انتقال تجربه ها را فراهم می کنیم و نتایج این پروژه فتح بابی برای همکاری های تخصصی آینده با محوریت زنان خواهد بود.

چون صنایع دستی، صنعتی سبز به حساب می آید، شاید بعدها سایر همکاری های ما به زمینه های تدوین پروژه هایی با محوریت مسائل زیست محیطی و کارآفرینی سبز گسترش یابد.

«جانکو چانو» مدیر اجرایی بنیاد صلح ساساکاوای ژاپن به ایرنا گفته بود این بنیاد ژاپنی مطرح که با هدف فراگیری و اشاعه صلح و حضور اجتماعی زنان شناخته شده است پیش از این با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، وزارت امور خارجه و کتابخانه ملی ایران نیز همکاری داشته است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1