6 دسامبر 2023 - 19:44

جشنواره "خراسان شمالی" در مسیر جاده ابریشم فردا شروع به کار می کند

3 اوت 2015 - 15:00 dsfr.ir/5r4ot

جشنواره "خراسان شمالی" در مسیر جاده ابریشم فردا شروع به کار می کند
منطقه نمونه گردشگری بابا امان در کیلومتر 10 جاده بجنورد-مشهد قرار دارد

افتتاحیه جشنواره گردشگری فرهنگی "خراسان شمالی" در مسیر جاده ابریشم، فردا برگزار می شود.

قدیر افروند معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع استان خراسان شمالی گفت: فردا شب ساعت 20:30 نخستین جشنواره گردشگری فرهنگی "خراسان شمالی" در مسیر جاده ابریشم با حضور مسئولان استان، شهروندان بجنورد، مسافران، گردشگران و زائران مشهد الرضا (ع) در منطقه نمونه ملی گردشگری باباامان برگزار می شود.

در مراسم افتتاحیه این جشنواره علاوه بر سخنرانی، برنامه های فرهنگی و هنری متنوعی از جمله، مسابقه و سرگرمی، تئاتر، موسیقی و ... برگزار خواهد شد.

افروند در خصوص این جشنواره افزود: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بر اساس برنامه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور که  از استان ها خواسته اند که حداقل یک رویداد فرهنگی-گردشگری برگزار کنند، هم چنین بنا به مصوبه ستاد اجرائی خدمات سفر استان اقدام به برگزاری این جشنواره نموده است و در آن تلاش شده از حداکثر ظرفیت صنایع دستی، سوغات و معرفی جاذبه های استان و کشور در این جشنواره استفاده نماید.

وی المان (ماکت) سردر فضای جشنواره را ملهم از کاروانسراهای خراسان شمالی واقع در مسیر فرعی جاده ابریشم در خراسان شمالی و از جمله کاروانسرای قره بیل، رباط عشق و رباط قلی دانست و آن را جزو جاذبه های این جشنواره دانست.

وی از همه هم استانی های عزیز خراسان شمالی و به ویژه از شهروندان بجنورد مرکز استان و تمامی گردشگران و زائران محور باب الرضاء (ع) برای شرکت شرکت در مراسم افتتاحیه و بازدید از جشنواره دعوت نمود.

1