29 ژانویه 2023 - 11:05

اقامتگاه های بوم گردی استان سمنان دو برابر می شوند

8 اکتبر 2018 - 10:00 dsfr.ir/tr3gs

اقامتگاه های بوم گردی استان سمنان دو برابر می شوند
visitiran.ir
بوم گردی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از افزایش دو برابری اقامت گاه های بوم گردی این استان تا پایان امسال خبر داد.

محمد جهانشاهی در شورای اداری شهرستان مهدیشهر که با حضور استاندار و مسوولان استانی برگزار شد اظهار کرد: امروز با افتتاح یک مرکز بوم گردی دیگر در شهرستان مهدیشهر شمار مراکز بومگردی استان به 65 مرکز می رسند.

وی از وجود 22 مرکز بومگردی در شهرستان مهدیشهر خبر داد و تصریح کرد: تا کنون ۱۵ میلیارد ریال برای راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی شهرستان مهدیشهر هزینه شده است.

جهانشاهی از برنامه ریزی برای افزایش دو برای اقامتگاه های بوم گردی مهدیشهر خبر داد و افزود: در حال حاضر 21 نفر متقاضی راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در این شهرستان هستند.

مدیر کل میراث فرهنگی استان سمنان از امکان استفاده از تسهیلات بانکی برای متقاضیان راه اندازی اقامتگاه های بومگردی خبر داد و تصریح کرد: تا پایان امسال 15 میلیارد ریال اعتبار دیگر برای این بخش در مهدیشهر پیش بینی شده است. اقامتگاه های بوم گردی تا کنون زمینه اشتغال برای ۵۰ نفر را در شهرستان فراهم کرده اند که این میزان تا پایان سال تا دو برابر افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به ظرفیت های شهرستان مهدیشهر در حوزه گردشگری خاطرنشان کرد: شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد یکی از این ظرفیت های مهم گردشگری است.

وی از تلاش برای ایجاد زیرساخت های گردشگری در شهمیرزاد خبر داد و افزود: یک هتل به زودی در شهمیرزاد به بهره برداری می رسد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1