29 ژانویه 2023 - 15:59

حمایت فرانسه از سفر شهروندانش به ایران

1 اکتبر 2018 - 18:00 dsfr.ir/4l3fv

حمایت فرانسه از سفر شهروندانش به ایران
anahidnews.com
برج ایفل

وزیر مشاور در امور اروپایی فرانسه از پاویون جمهوری اسلامی ایران در آخرین روز چهلمین دوره نمایشگاه گردشگری پاریس (تاپ رزا) دیدن کرد. ژان باتیست لوموآن در جریان این بازدید درخصوص تعاملات گردشگری بین ایران و فرانسه گفت: فرانسه همواره از سفر گردشگران فرانسوی به ایران و توسعه گردشگری این کشور حمایت کرده است.

او ضمن خرسندی از حضور ایران در این نمایشگاه گفت: من ایران را دوست دارم و تاکنون دو بار از ایران دیدن کرده ام؛ هر چند حضور من در ایران کاری بوده با این حال از ظرفیت بالای گردشگری این کشور آگاهم. باتیست لوموآن در تایید قابلیت ایران در پذیرش گردشگران خارجی اضافه کرد: ایران حداقل ظرفیت پذیرش چندین برابر گردشگر فعلی را در هر سال دارد.

در همین خصوص، مسعود دهقانی، نماینده گردشگری ایران در فرانسه نیز بازدید وزیر مشاور در امور خارجه فرانسه از پاویون ایران را مهم دانست و گفت: در برنامه اولیه او بازدید از پاویون جمهوری اسلامی ایران پیش بینی نشده بود و با وجود اینکه به لحاظ پروتکل و تشریفاتی هیچ یک از همتایان او در پاویون ایران حضور نداشتند اما او در پاسخ به دعوت ما در این پاویون حاضر شد و از همین رو با توجه به مواضع اخیر فرانسه و کشورهای اروپایی در رد سیاست های آمریکا در منزوی کردن ایران که به ویژه در نشست سران کشورهای عضو شورای امنیت شاهد آن بودیم، این حضور از جهات متعددی بسیار مهم است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1