قنات های آسیب دیده یزد مرمت می شوند

23 سپتامبر 2018 - 16:00 dsfr.ir/kf8yc

قنات های آسیب دیده یزد مرمت می شوند
gonabadnet.ir
قنات

مدیرکل مدیریت بحران استانداری در دیدار با بخشدار گاریزات و بازدید از قنات های این بخش، بر مرمت قنات های آسیب دیده استان تاکید کرد.

«هادی هادی نسب» با اشاره به اهمیت آموزش های مدیریت بحران، اظهار کرد: گسترش مباحث آموزشی و آموزش های فراگیر به منظور کاهش خسارات بلایای طبیعی و مدیریت ریسک، ضروری است.

وی ضمن تاکید بر اهمیت موضوع بیمه، افزود: با توجه به قانون های مربوطه، بهترین راه برای جبران خسارت، تامین اعتبار از محل پوشش های بیمه ای است که مردم و کشاورزان باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

مدیرکل و کارشناسان اداره کل مدیریت بحران استانداری یزد به جدی گرفتن موضوع پوشش بیمه در بلایای طبیعی اشاره کرد و گفت: به منظور تشویق شهروندان به استفاده از بیمه منازل در مقابل حوادث، تفاهم نامه ای با شرکت بیمه تنظیم شده است که ۵۰ درصد از مبلغ خرید بیمه توسط این اداره کل پرداخت شود.

هادی نسب تاسیس پایگاه امداد جاده ای هلال احمر در این بخش را ضروری دانست و گفت: این موضوع از سوی مدیریت بحران استان نیز پیگیری می شود.

با توجه به وجود ناحیه صنعتی در گاریزات، تجهیزات اطفای حریق موجود، کافی نیست و لازم است این موضوع در اسرع وقت از سازمان آتش نشانی استان پیگیری شود.

در پایان جلسه مقرر شد از سوی مدیریت بحران استان پیگیری شود تا اداره کل منابع طبیعی استان جهت تهیه و طراحی طرح سیلاب بخش گاریزات، اقدام کند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1