23 ژوئن 2024 - 19:53
معاون فرماندار تبریز:

تبریز با کمبود اقامتگاه های گردشگری روبرو است

3 اوت 2015 - 11:30 dsfr.ir/9w6hf

تبریز با کمبود اقامتگاه های گردشگری روبرو است
سعید برزگر (معاون فرماندار تبریز)

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تبریز گفت: بررسی ها حاکی از کمبود اقامتگاه های گردشگری در این شهر است.

سعید برزگر با تأکید بر لزوم استانداردسازی و تیپ بندی هتل های سطح شهر تبریز گفت: بررسی ها حاکی از کمبود اقامتگاه در کلانشهر تبریز هستند و نیاز است که در این زمینه اقدامات جدی صورت گیرد و در این میان بحث هتل آپارتمان ها می توانند بسیار کارگشا باشد.

وی با تاکید بر اهمیت رسیدگی به وضعیت پارکبان های شهر و پارکینگ ها و نیز تابلوهای پیش آگاهی به خصوص در مورد موزه های داخل شهر و مراکز گردشگری، افزود: صنایع دستی تبریز جز داشته های فاخر این شهر است و به همین دلیل در حوزه عرضه سوغات و صنایع دستی شهر تبریز سعی کنیم تمام محصولاتی که به نام این شهر عرضه می شوند، باید به تأییدیه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان رسیده باشد.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از انتخاب نام جشنواره فیروزه گفت: مسجد کبود در تبریز به عنوان فیروزه جهان اسلام تعریف و نهادینه شده است. از این رو، برای معرفی تبریز و برگزاری جشنواره های مختلف می توان از ائلمان ها و برندهای دیگری استفاده کرد.

برزگر در پایان با اشاره به معرفی کاندیداهای انتخاب شهر نمونه گردشگری سال 2016 و نامزدی تبریز به عنوان «میزبان گردشگران» و جشنواره مهرماه ابوظبی گفت: باید تمام تلاش مان را در این زمینه به کار گیریم و با دقت و اهتمام بیشتر در این خصوص، برنامه های اجرایی خود را پیش ببریم تا اهداف معرفی ظرفیت های گردشگری تبریز در سطح بین المللی محقق شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1