19 ژانویه 2021 - 14:11

شهرهای برتر در گردشگری هوشمند کدامند؟

6 سپتامبر 2018 - 12:00 dsfr.ir/vn0gq

گردشگری هوشمند

اتحادیه اروپا، منتخبان رقابت های جدید گردشگری را اعلام کرد و در این لیست شهرهای اروپایی در گردشگری هوشمند موفق بودند.

شهرهای بروکسل (بلژیک)، هلسینکی (فنلاند)، لیوبلیانا (اسلوونی)، لیون (فرانسه)، مالاگا (اسپانیا)، نانت (فرانسه) ، پالما (اسپانیا)، پزنان (لهستان)، تالین (استونی) و والنسیا (اسپانی) به عنوان منتخبان رقابت در گردشگری هوشمند ۲۰۱۹ اعلام شدند. 

این ابتکار جدید اتحادیه اروپا با هدف ترویج گردشگری هوشمند در اتحادیه اروپا، توسعه گردشگری ابتکاری، پایدار و جامع و همچنین گسترش و تبادل بهترین شیوه ها ارائه شده است.

عوامل موثر در گردشگری هوشمند در چهار دسته: پایداری، دسترسی، دیجیتالی شدن و همچنین میراث فرهنگی و خلاقیت در شهرهای اروپایی به عنوان مقصد گردشگری بررسی می شود.

در مرحله اول رقابت، گروهی ازکارشناسان، برنامه های کاربردی را از ۳۸ شهر و ۱۹ کشور عضو اتحادیه اروپا ارزیابی کردند. تمام منتخبان نهایی در چهار دسته مذکور ارزیابی شدند.

در مرحله دوم، هیات داوری اروپا، ۱۰ شهر منتخب را بررسی و دو برنده را انتخاب خواهد کرد که عنوان پایتخت هوشمند گردشگری ۲۰۱۹ را کسب خواهند کرد.

چهار شهر دیگر نیز جوایز گردشگری هوشمند اروپا برای دستاوردهای برجسته خود در چهار دسته رقابت (پایداری، دسترسی، دیجیتالی شدن و میراث فرهنگی و خلاقیت) را دریافت خواهند کرد.

تمام شهرهای منتخب در مراسم جشنواره بین المللی گردشگری در بروکسل در هفتم نوامبر ۲۰۱۸ شرکت خواهند کرد.
 

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1