30 ژانویه 2023 - 04:08

بزرگترین رخداد صنایع دستی کشور در سکوت

27 اوت 2018 - 16:00 dsfr.ir/tr5nw

بزرگترین رخداد صنایع دستی کشور در سکوت
mehrnews.com
نمایشگاه صنایع دستی

سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی در حالی برپا شد که مراسم افتتاحیه آن به دلیل حضور شخصیت های سیاسی به تاخیر افتاد و سالن نمایشگاه با بوی ناخوشایندی همراه بود.

سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران عصر روز سوم شهریور ماه در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح شد. در این نمایشگاه بسیاری از هنرمندان صنایع دستی از شهرهای مختلف ایران به عرضه و نمایش آثار خود پرداخته اند و تا نهم شهریور نیز در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

این نمایشگاه درحالی سه سالن را به خود اختصاص داده است که هیچ اطلاعاتی درباره آن به رسانه ها داده نشد و معاون صنایع دستی نیز نشست خبری معمول درباره آن را برگزار نکرد و برخلاف سالهای گذشته با سکوت پرسش برانگیزی همراه است.

در یکی از اخباری که توسط روابط عمومی یکی از استان ها پیرو این نمایشگاه منتشر شده است آمده شده که این نمایشگاه غرفه های رایگانی را به ده استان محروم و مناطق زلزله زده اختصاص می دهد همچنین روستاها و شهرهایی که به عنوان شهر و روستای ملی انتخاب شده اند امتیازات ویژه ای خواهند گرفت.

این نمایشگاه قرار بود در ساعت 14 روز سوم شهریور ماه برگزار شود اما مراسم افتتاحیه چند دقیقه قبل از شروع لغو شد و سرانجام با حضور علی اکبر صالحی، محمد شمخانی و معصومه ابتکار در کنار علی اصغر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی در ساعت 18 برگزار شد.

شخصیت های سیاسی در این نمایشگاه به دیدن غرفه ها پرداختند و با صنایع دستی کشور آشنا شدند تا روابط سازمان میراث فرهنگی با دیگر سازمان ها و شخصیتهای سیاسی مستحکمتر شود از سویی آشنایی شخصیتهای سیاسی با صنایع دستی تبعات مثبتی را برای مدیران این سازمان در پی خواهد داشت.

این نمایشگاه هر روز از ساعت ده صبح تا شش بعد از ظهر برپاست. از دیگر نکات قابل توجه این نمایشگاه این است که سی امین نمایشگاه صنایع دستی همزمان با نمایشگاه فرش دستباف برپا شده و پیش بینی می شود که به همین دلیل بازدیدکنندگان آن نیز افزایش خواهد داشت.

امروز به عنوان روز افتتاحیه نمایشگاه تا ساعت هشت شب باز بود؛ اما خودروهای حمل و نقل بازدیدکنندگان عصر روز شنبه کار نمی کردند و بازدیدکنندگان مجبور بودند مسافت زیادی را تا خیابان اصلی پیاده طی کنند.

یک حاشیه آزاردهنده دیگر مراسم زمانی که بازدیدکنندگان وارد سالن هشت و نه محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران که محل حضور هنرمندان صنایع دستی است می شوند با بوی تعفن رو به رو میشوند بویی که پس از ساعتی برای غرفه داران عادی می شود. اما همچنان بازدیدکنندگان را آزار می دهد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1