26 سپتامبر 2022 - 20:04

بازاریابی الکترونیک، راهکار نفوذ در بازارهای گردشگری و حمایت از بخش خصوصی است

20 اوت 2018 - 18:00 dsfr.ir/r77lj

بازاریابی الکترونیک

رئیس گروه گردشگری الکترونیک دفتر بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری گفت: بازاریابی الکترونیک و تبلیغات مجازی، یکی از راهکارهای نفوذ در بازارهای گردشگری و پشتیبانی از بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری کشور است.

امیرارسلان فیضی رئیس گروه گردشگری الکترونیک دفتر بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری روز یکشنبه، 28 مرداد 97 ، با بیان اینکه این گروه نوپا، با حمایت ویژه معاون گردشگری برای اولین بار در این معاونت تشکیل شده است، در تشریح برنامه های این حوزه گفت: برنامه جامع ۲ ساله گردشگری الکترونیک ایران با رویکرد بازاریابی و تبلیغات براساس ۱۴ مدل از ذینفعان صنعت گردشگری در ۳ سطح کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت و به کمک دانشجویان دانشگاه های شریف، تهران و علامه طباطبایی تدوین شده است.

به گفته فیضی این برنامه جامع که برای نخستین بار تدوین شده توسط نهادهای مالی، نهادهای توسعه کار آفرینی، نهادهای دانش بنیان، نهادهای مردم نهاد، نهادهای مالکیت معنوی، نهادهای تجاری سازی و نهادهای دولتی بستر ساز، حمایت می شود.

از آنجایی که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای سال 97 شعار "گردشگری و تحولات دیجیتال" را برگزیده است، معاونت گردشگری با هدف جلب توجه بیشتر فعالان صنعت گردشگری به مقوله مهم فضای مجازی و دیجیتال دو رویداد را نیز برنامه ریزی کرد.

رئیس گروه گردشگری الکترونیک دفتر بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری در ادامه اظهار داشت: در رویداد نخست، فراخوان تمامی شرکت های بازاریابی و تبلیغات برای فعالیت در صنعت گردشگری منتشر و منتج به برگزاری سمینار تخصصی دیجیتال مارکتینگ و در محل هتل لاله تهران شد.

فیضی درباره اهداف این سمینار که از 24 تا 26 مرداد برگزار شد، گفت: در این رویداد به دنبال آشنایی هر چه بیشتر فعالان صنعت گردشگری با بازاریابی دیجیتال و پیوند بین آنها و بهره گیری از روش های نوین تبلیغات هستیم تا رکودهای اقتصادی کسب و کارهای گردشگری از این طریق مدیریت و پشتیبانی فنی از فعالی های بخش خصوصی مرتبط، فراهم شود.

در رویداد دوم، با همکاری ادارات کل استانی به برگزاری رویداد استارت آپ و ایده های خلاق در ۳۱ استان کشور اقدام کردیم.

محورهای تبیین شده معاونت گردشگری برای این رویداد، حمل و نقل و انرژی، اسکان و اقامت، خدمات بانکی و بیمه ای، خدمات اطلاع رسانی، خدمات پذیرایی و رفاهی، خدمات الکترونیک، گردشگری و سلامت، معرفی جاذبه ها و محصولات گردشگری بر پایه الکترونیک انتخاب شده است.

ایده ها و منتخبین هر استان در مرحله نهایی این مسابقات در تهران به رقابت می پردازند و در پایان، بهترین ایده های خلاق گردشگری به منظور شکل گیری کسب و کارهای جدید به سرمایه گذاران و مراکز حمایتی معرفی خواهند شد. مابقی ایده های خلاق نیز به فعالان گردشگری پیشنهاد داده می شود تا از آن ها در رونق کسب و کار موجود بهره ببرند.

فیضی در پایان اظهار داشت: به عبارتی گروه گردشگری الکترونیک معاونت گردشگری در هر دو رویداد، به نوعی حمایت و پشتیبانی عملی و فنی از کسب کارهای گردشگری را در دستور کار خود قرار داده است که امیدواریم با همکاری بخش خصوصی و فعالان گردشگری کشور، در آینده نزدیک شاهد اثرات مثبت آن ها باشیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1