5 دسامبر 2023 - 16:59
هتلداری در هفته ای که گذشت

از آتش سوزی در هتل هرمز تا بازگشایی هتل لیپار

2 اوت 2015 - 09:30 dsfr.ir/py0db

در هفته گذشته خبر تلخ مرگ یک آتش نشان در جریان نجات جان مسافران حادثه آتش سوزی هتل هرمز بندرعباس یکی از تلخ ترین اخبار صنعت هتل کشورمان را رقم زد.

آتش سوزی در هتل هرمز بندرعباس جان یک آتش نشان را گرفت

بامداد جمعه 9 مرداد ماه، سرایت آتش از یکی از اتاق های هتل هرمز بندرعباس منجر به آتش سوزی هتل با 58 مسافر شد که با دخالت نیروهای آتش نشانی پس از 1 ساعت آتش خاموش و 58 مسافر از جمله 40 مهمان خارجی نجات یافتند. در جریان این حادثه متاسفانه یکی از ماموران آتش نشانی با نام برکت جوزی که نقش پررنگی در نجات جان مسافران داشت به دلیل خفگی ساعتی بعد جان خود را از دست داد. این آتش سوزی در حالی رخ داد که چند روز پیش از آن نیز حادثه مشابه دیگری در مجتمع ستاره جنوب بندرعباس با مرگ 3 نفر و مصدومیت 30 نفر همراه شده بود. هنوز علت آتش سوزی هتل مشخص نشده است.

کلنگ ساخت هتل چهار ستاره پارسیان سنندج به زمین زده شد

در سفر هیئت دولت به کردستان، کلنگ ساخت هتل 4 ستاره پارسیان سنندج توسط رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به زمین زده شد. این هتل که متعلق به شرکت هتل های بین المللی پارسیان وابسته به بنیاد مستضعفان است با مساحت 21 هزار متر مربع دارای 100 اتاق است که با بهره برداری از آن در 2 فاز موجب اشتغال زایی برای 75 نفر خواهد شد. گفته می شود 30 درصد از برآورد هزینه ساخت این هتل توسط بنیاد مستضعفان و 70 درصد آن نیز از منابع استانی تامین اعتبار خواهد شد.

هتل لیپار چابهار دوباره بازگشایی می شود

هتل لیپار چابهار که پیش از این به مدت 2 سال تعطیل بود با پشت سر گذاشتن مراحل بازسازی مجددا مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. این هتل که به‌ عنوان بزرگ ‌ترین هتل جنوب شرق کشور از بیرجند تا چابهار شناخته می ‌شد پس از آن که در سال 1379 تحت مالکیت منطقه آزاد چابهار به بهره ‌برداری رسید در تابستان سال 91 با قیمت 10 میلیارد تومان با هدف جذب سرمایه از خارج از کشور به بخش خصوصی واگذار شد. اکنون این هتل با صرف بودجه ای بالغ بر 10 میلیارد تومان برای بازسازی با 108 اتاق دو تخته، سوئیت و سوئیت رویال آماده بهره برداری مجدد است.

1