صدور مجوز شکار برای پنج استان

14 ژوئن 2018 - 17:00 dsfr.ir/xh9ek

صدور مجوز شکار

مدیر کل دفتر شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مجوز شکار 105 راس کل و قوچ برای پنج استان کشور صادر شده است.

علی تیموری روز چهارشنبه در نشست خبری افزود: برای اولین بار در سال 97 دستوری به صندوق ملی محیط زیست ابلاغ شد که بر اساس آن اجازه صدور مجوز شکار برای 5 استان خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان و البرز صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه مجوز صدور پروانه شکار برای 105 راس در نظر گرفته شده است گفت: این میزان یک سوم درخواست استان ها برای صدور مجوز است؛ یعنی ظرفیت استان ها بسیار بیشتر از این تعداد است اما چون سال اول است با احتیاط کامل و با در نظر گرفتن تمام جوانب پیش می رویم.

تیموری اظهار داشت: البته در استان های خوزستان و گیلان 100 راس پروانه شکار برای گراز صادر شده است. 

تا قبل از سال 92 سالانه 400 تا 500 راس مجوز شکار صادر می شد، سال 93 و 94 هیچ مجوزی صادر نشد و سال 95 و 96 برای قرق های اختصاصی نیز مجوز شکار صادر شد.

تیموری با اشاره به بهبود وضعیت حیات وحش در کشور افزود: طبق سرشماری صورت گرفته در سال 94 حدود 138 هزار راس علفخوار در کشور وجود داشت که در سال 95 این تعداد به 162 هزار راس رسید.

وی درباره لایحه حمایت از محیط بانان گفت: این لایحه درسازمان محیط زیست تهیه شد و در دولت به تصویب رسید، در کمیسیون های تخصصی مجلس نیز بررسی شده و یک ماه پیش در کمیسیون قضایی به تصویب رسید و اکنون منتظر تصویب در صحن علنی مجلس است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1