پیشنهاد الحاق مناطق آزاد به وزارتخانه گردشگری

28 می 2018 - 11:00 dsfr.ir/6q1bv

پیشنهاد الحاق مناطق آزاد به وزارتخانه گردشگری
yjc.ir
مناطق آزاد

یک نماینده مجلس گفت: در تلاش هستیم تا مناطق آزاد کشور به طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی الحاق شود.

جبار کوچکی نژاد نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: ما به دنبال این هستیم تا مناطق آزاد را هم بتوانیم در حوزه وزارتخانه گردشگری و میراث فرهنگی بیاوریم ما در تلاشیم تا این اقدام انجام شود. ولی هنوز با رئیس شورای عالی مناطق آزاد در این بار صحبتی نکرده ایم ما قانون گذار هستیم و این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم.

وی درباره اینکه آیا مناطق آزاد نیز تقسیم بندی خواهد شد و بخش گردشگری آن به وزارتخانه گردشگری الحاق می شود یا خیر توضیح داد: این طور نیست در نظر داریم همه بخش های مناطق آزاد از وزارت اقتصاد و دارایی جدا شده و آن را به وزارتخانه گردشگری و میراث فرهنگی اضافه کنیم.

کوچکی نژاد همچنین درباره اینکه چرا همیشه در جلسات بررسی طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه حرفی از الحاق بخش صنایع دستی و میراث فرهنگی به میان نمی آید و این طور به نظر می رسد که این وزارتخانه تنها در بخش گردشگری فعال خواهد بود گفت: شاید چون بحث گردشگری پررنگ تر از بقیه بخش هاست و بخش های دیگر مظلوم تر واقع شده اند ولی در هر حال متولیان آنها باید بیشتر فعال شوند دوستان در بخش گردشگری تلاش بیشتری کرده و جلسات متعددتری برپا می کنند اما این وزارتخانه، صنایع دستی و میراث فرهنگی را نیز در بر می گیرد. صنایع دستی جزو مهمی از این سازمان است و گردشگران هم به خاطر وجود میراث فرهنگی به گردش و سفر می پردازند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1