13 ژوئیه 2024 - 00:58

برپایی جشنواره و نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان البرز

8 می 2018 - 10:30 dsfr.ir/di95p

برپایی جشنواره و نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان البرز
kojaro.com
نمایشگاه صنایع دستی

در راستای توسعه و ترویج صنایع دستی و تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی نخستین جشنواره و نمایشگاه صنایع دستی استانی با عنوان «دست ها و نقش ها در تولید ملی» به همت اداره کل میراث فرهنگی استان قزوین و همراهی دانشگاه کار و فرمانداری شهرستان البرز در این شهرستان برگزار می شود.

در این جشنواره و نمایشگاه که با حضور هنرمندان شهرستان های قزوین، بوئین زهرا، آبیک، تاکستان و البرز برگزار می شود، آثار هنری و محصولات تولیدی صنعتگران در رشته های مختلف به نمایش در می آید.

در این نمایشگاه آثاری در رشته های مختلف مانند سوزن دوزی، سفال و سرامیک، نقاشی روی شیشه، تراش شیشه، لباس های محلی، چادر شب بافی، منبت چوب، قلم زنی، معرق چوب، چرم دست دوز و گلیم بافی همراه با تولید زنده برخی آثار در 22 غرفه به نمایش در خواهد آمد.

همچنین در حاشیه این نمایشگاه برنامه های شاد متنوعی چون اجرای موسیقی محلی، مسابقه های مختلف و نمایش های شاد کودکانه همراه با جوایز ویژه برای بازدیدکنندگان اجرا خواهد شد.

این نمایشگاه سه شنبه 18 اردیبهشت با حضور جمعی از مسئولان استان قزوین و شهرستان البرز در محوطه دانشگاه کار شهر الوند افتتاح می شود و به مدت چهار روز از ساعت 10 صبح تا 8 شب پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1