19 ژانویه 2021 - 06:52

یازده رویداد فرهنگی در 10 بنای تاریخی برگزار می شود

11 آوریل 2018 - 08:30 dsfr.ir/q49s6

بنای تاریخی

مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی گفت: 11 رویداد فرهنگی مستمر در 10 بنای تاریخی صندوق احیا در شش ماهه نخست امسال برگزار می شود.

پرهام جانفشان اظهار کرد: 11رویداد فرهنگی در 10 بنای تاریخی صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی در 6 ماهه نخست سال 97 به صورت مستمر و با محوریت صنایع دستی، گردشگری غذا و میراث ناملموس برگزار می شود.

نخستین رویداد فرهنگی سال جاری 29 فروردین ماه تا 5 اردیبهشت در مجموعه خانه های تاریخی ابرکوه برگزار خواهد شد و 12 تا 18 اردیبهشت ماه، خانه کلانتر سمنان، میزبان ادامه این برنامه با اتکا به داشته های بومی خود خواهد بود.

کاروانسرای تاریخی افضل شوشتر در استان خوزستان، دیگر بنای در حال بهره برداری صندوق احیا در روزهای پایانی اردیبهشت ماه (22 تا 28) با برنامه های ویژه، پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

در ادامه برگزاری رویدادهای فرهنگی صندوق احیا و در روزهای آغازین خرداد ماه (2 تا 9 خردادماه)، این خانه باقری هاست که با توجه به زیبایی های کم نظیر شهر گرگان و این بنای تاریخی، علاقه مندان را پذیرا خواهد بود.

برگزاری مراسم ویژه شب های قدر در خانه یزدان پناه قم، بخش دیگری از برنامه فرهنگی است که از 13 تا 20 خرداد ماه در این خانه تاریخی برگزار می شود، بعد از این مراسم که با ارائه میراث معنوی شهر قم نیز همراه است، حمام تاریخی سالار سلطانیه استان زنجان، اقدام به برپایی ادامه جشنواره یاد شده خواهد کرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1