7 دسامبر 2023 - 13:50

سیم کارت گردشگری در راه است

29 ژوئیه 2015 - 08:30 dsfr.ir/ce4pg

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تا 5 مهرماه امسال خبر خوشی درباره راه اندازی سیم کارت گردشگری اعلام می شود.

مرتضی رحمانی موحد با بیان این که تاکنون حدود 60 درصد این طرح آماده شده، اما توافق با اپراتور تلفن همراه تکمیل نشده است، اظهار کرد: سیم کارت گردشگری جزو خدماتی است که برای گردشگران به ویژه خارجی ها طراحی شده است. ما امیدواریم تا 5 مهرماه همزمان با روز جهانی جهانگردی، از این طرح رونمایی کنیم.

او با بیان این که سیم کارت گردشگری با سیم کارت های معمولی تلفن همراه تفاوت دارد، افزود: این سیم کارت به 2 زبان انگلیسی و عربی اطلاعات مربوط به جاذبه های گردشگری ایران را در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهد، به اینترنت دسترسی آسان تری دارد و دارای مالتی مدیا، GPS و با قابلیت یک Handbook است.

به گفته رحمانی موحد، گردشگران با ارائه گذرنامه معتبر خود شخصا و یا از طریق مدیر تور در مرزهای ورودی، فرودگاه های بین المللی، کیوسک های اطلاع رسانی و یا آژانس های گردشگری می توانند به تهیه سیم کارت گردشگری اقدام کنند.

او استفاده از این سیم کارت را برای گردشگران خارجی یک مزیت دانست و افزود: هزینه رومینگ تلفن همراه در ایران گران است و استفاده از سیم کارتی که در آن اطلاعات گردشگری ایران تجمیع شده، حتما بیشتر به کار گردشگران خواهد آمد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین یادآور شد: این سیم کارت ها اعتباری و با مهلت 1 تا 2 ماه هستند که فقط در ایران کاربرد دارند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1