22 نوامبر 2020 - 13:42

برگزاری مراسم نوروزی ایران و افغانستان در مرز دوغارون

18 مارس 2018 - 14:30 dsfr.ir/pm4zq

برگزاری مراسم نوروزی ایران و افغانستان در مرز دوغارون
razavi.rmto.ir
مرز دوغارون

مراسم مشترک نوروزگاه در مرز دوغارون بین ایران و افغانستان برگزار می شود.

علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی، در مانور ستاد خدمات سفر که روز شنبه ۲۶ اسفند ۹۶ در بوستان زائرپذیر غدیر برگزار شد، با اشاره به برگزاری یک مراسم نوروزگاه در مرز استانی بیان کرد: باید به این امر در تمام مرزهای استان توجه ویژه شود، چراکه مرزهای خراسان، مرزهای دوستی و مهر هستند و تلاش شود اینگونه مراسم های، باتوجه به اینکه همسایگان مشترک ما نیز نوروز را جشن می گیرند، افزایش یابد.

رشیدیان با تأکید بر اهمیت نظارت بر عملکرد دستگاه ها افزود: مسلما ممکن است در ارائه خدمات، مشکلاتی به وجود بیاید، دستگاه های بازرسی تلاش کنند خدمات درخور شان زائران مشهدی را ارائه کنند.

استاندار خراسان رضوی همچنین در حاشیه این مانور گفت: ورود زائران در طول سال ۹۶ در مقایسه با سال گذشته ۹.۵۷ درصد رشد داشته است.

برای استقبال از بهار نیز در ذیل ستاد خدمات سفر استان، ۱۲ کمیته در حوزه های اجرایی، خدماتی و امنیتی فعال شده و با تمهید شرایط، تمامی امکانات را برای میزبانی از زائران فراهم کرده اند.

هماهنگی لازم بین بخش های دولتی، خصوصی و عمومی برای ارتقای خدمت رسانی به زائران و گردشگران به عمل آمده و اهتمام همگان، فراهم کردن شرایط زیارت و سفری خوش برای میهمانان است.

مشهد مقدس سال گذشته از ۲۵ اسفند تا ۱۷ فروردین، میزبان بالغ بر ۷میلیون زائر و گردشگر بود که با برنامه ریزی های به عمل آمده، پیش بینی می شود امسال میزبان حدود ۸میلیون نفر باشیم.

استاندار خراسان رضوی با بیان این که در سال های گذشته میانگین مدت اقامت در مشهد مقدس سه روز بوده است؛ افزود: با تعریف و آماده کردن بسته های خدماتی و گردشگری برای زائران و مسافران، انتظار می رود این مدت در سال جاری افزایش یابد.

1