24 نوامبر 2020 - 20:18

نمایشگاه بوم گردی در برج میلاد افتتاح شد

13 مارس 2018 - 12:30 dsfr.ir/ve1ip

نمایشگاه بوم گردی در برج میلاد افتتاح شد
safarbekhair.com
نمایشگاه بومگردی جاده ابریشم

نخستین نمایشگاه بوم گردی و صنایع دستی برج میلاد با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مدیرعامل برج میلاد افتتاح شد.

علی درویش پور مدیرعامل برج میلاد تهران در ابتدای این مراسم که صبح روز (۲۱ اسفند ماه) در سایت نمایشگاهی برج میلاد، برگزار شد، گفت: صنایع دستی ایران از زیبایی بالایی برخوردار است که باید به مردمان جهان معرفی شود و خوشحالیم که در این نمایشگاه گوشه ای از هنرهای سنتی و صنایع دستی کشورمان به نمایش درآمده است.

این هنر صنعت علاوه بر این که نشان دهنده اصالت فرهنگی و سنت های زیبای ماست در اشتغال زایی کارآفرینی و درآمدزایی نیز تأثیرگذار است و می تواند نقش مهمی را ایفا کند.

درویش پور به نمایشگاه بوم گردی نیز اشاره کرد و گفت: درواقع ایران یک قاره کوچک است و آب و هوای مطلوب و طبیعت زیبا باعث شده تا طبیعت گردی و بوم گردی در کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار باشد و خوشبختانه در این نمایشگاه این فرصت فراهم شده است تا این ظرفیت ها به نمایش گذاشته شود.

امیدوارم با برگزاری این نوع نمایشگاه ها بتوانیم در جهت اشتغال زایی و توسعه کسب و کار و استفاده هرچه بیشتر و بهتر از ظرفیت های گردشگری کشورمان گام برداریم.

در ادامه این مراسم محمد محب خدایی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: معرفی جاذبه های گردشگری، داشته های فرهنگی تاریخی و ظرفیت های صنایع دستی، دستور کار سازمان میراث فرهنگی برای نوروز ۹۷ قرار گرفته است.

یکی از مهم ترین داشته هایی که در کشور داریم و باید از این داشته ها به خوبی استفاده کرد، صنایع دستی و نیز بوم گردی است که البته یکی از ضعف های ما در این حوزه ها علی رغم برخورداری از داشته های مهم و ارزشمند، اطلاع رسانی و معرفی این داشته ها است.

خوشبختانه با همکاری برج میلاد، امسال شاهد برگزاری دو نمایشگاه بوم گردی و صنایع دستی هستیم که این نمایشگاه ها می تواند به معرفی داشته ها و ظرفیت های مهم کشور کمک کند.

محب خدایی با اشاره به اهمیت بوم گردی و نقش آن در توسعه صنعت گردشگری گفت: یکی از مهم ترین ظرفیت های ما در حوزه گردشگری، بوم گردی است که این مهم در نشان دادن فرهنگ مهمان نوازی و توسعه صنعت گردشگری تأثیرگذار است و باید با توجه به این ظرفیت بتوانیم کدهای جدید جهانی در حوزه گردشگری و میزبانی و مهمان نوازی صادر کنیم.

محب خدایی به صنایع دستی نیز اشاره کرد و گفت: ظرفیت های صنایع دستی ایران بر هیچ کس پوشیده نیست اما شاید یکی از مهم ترین ضعف های ما در این حوزه بسته بندی محصولات باشد، لذا امیدواریم شاهد این باشیم که تولیدکنندگان داخلی از صنایع دستی ما به نحو احسن استفاده کنند تا بتوانیم فضایی را در دنیا برای معرفی این محصولات و صادرات بیشتر ایجاد کنیم.

پس از پایان مراسم افتتاحیه مدیرعامل برج میلاد به همراه معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نمایشگاه بوم گردی به طور رسمی گشایش یافت و محب خدایی به بازدید از غرفه های این دو نمایشگاه پرداخت و در گفت وگو با غرفه داران نظرات پیشنهادی آن ها را بررسی کرد.

در نمایشگاه بوم گردی ۶۱ غرفه از ۳۱ استان کشور برپا شده و ظرفیت های بوم گردی در این نمایشگاه برای علاقه مندان و سرمایه گذاران تشریح می شود. نمایشگاه بوم گردی و صنایع دستی از ۲۱ تا ۲۵ اسفند و از ساعت ۱۰ تا ۲۱ در محوطه نمایشگاهی برج میلاد میزبان علاقه مندان است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1