4 دسامبر 2020 - 01:36
سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی قم خبر داد:

رشد قارچ‌ گونه اماکن غیرمجاز اسکان مسافر در قم

28 ژوئیه 2015 - 17:10 dsfr.ir/fo7ep

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم از معرفی 50 واحد اسکان غیرمجاز مسافر خبر داد و گفت: این مکان ‌ها به صورت قارچ گونه در قم در حال رشد است.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم از معرفی 50 واحد اسکان غیرمجاز مسافر خبر داد و گفت: این مکان ‌ها به صورت قارچ گونه در قم در حال رشد است.

سید مهدی اشکوری با اشاره به اینکه مکان‌ های اسکان غیرمجاز مسافر در استان قم به صورت قارچ گونه در حال رشد است گفت: با بررسی و پیگیری کارشناسان این اداره کل و گزارش ‌های مردمی توانسته ‌ایم 50 مکان اسکان غیرمجاز را شناسایی و جهت پلمپ به اداره کل اماکن نیروی انتظامی گزارش کنیم.

اشکوری افزود: طی بازدید کارشناسان، این واحدهای غیرمجاز بدون پروانه بهره برداری مشغول به فعالیت هستند که استانداردهای لازم خدماتی و بهداشتی را رعایت نمی‌ کنند. اماکن اقامتی مسافران باید زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم ساماندهی شود، این اداره کل با هدف تشویق سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت توسعه استان در ارائه خدمات اقامتی، گردشگری و رفاهی به زائران فعالیت می ‌کند.

اشکوری در ادامه گفت: این معاونت در حمایت از بخش خصوصی در صورت مشاهده اماکن غیرمجاز اقدام به پلمپ این اماکن خواهد کرد تا مسافران در استان قم ضمن دریافت خدمات اقامتی و رفاهی در امنیت و آسایش باشند.

وی با بیان اینکه در استان قم بیش از 400 مکان تأسیسات گردشگری از مسافران پذیرایی می‌کند، گفت: از این تعداد 51 واحد هتل و هتل آپارتمان، 54 واحد مهمانپذیر، 90 واحد مجتمع گردشگری بین راهی، 140 خانه مسافر و سایر واحدهای پذیرایی فعال هستند. این اماکن توسط 3 تیم از جمله تیم اقامتی، مجتمع گردشگری و آژانس این اداره کل به صورت هفتگی مورد نظارت و بازرسی قرار می‌ گیرند.

اشکوری در پایان افزود: شهروندان و زائران در صورت مشاهده واحدهای اسکان غیرمجاز مسافر و ارایه انتقاد و پیشنهاد و گزارش در خصوص تأسیسات گردشگری می ‌توانند با شماره 27-7603426 اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم تماس حاصل کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1