25 نوامبر 2020 - 02:37

160 میلیارد تومان عوارض خروجی به حوزه گردشگری اختصاص یافت

3 مارس 2018 - 12:30 dsfr.ir/w33l5

160 میلیارد تومان عوارض خروجی به حوزه گردشگری اختصاص یافت
arasbaran.org
گردشگری با دوچرخه

رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه گفت: مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان عوارض خروج از کشور در سال ۹۷ به حوزه گردشگری اختصاص یافته است.

رضا معصومی راد، رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه وبودجه، در حاشیه نخستین همایش ملی یزد میراث جهانی، فرصت ها و ایده های توسعه با رویکرد گردشگری افزود: برای گسترش مشارکت بخش خصوصی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، سه ردیف عمرانی در نظر گرفته شده است.

او با اشاره به اینکه علاوه بر بودجه های عمرانی، کمک های فنی اعتباری گردشگری در سه قسمت تفکیک شده است، افزود: این تسهیلات برای ساخت هتل، اقامتگاه ها، کمپ ها و تاسیسات گردشگری اختصاص می یابد.

رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: کمک های یادشده در حوزه صنایع دستی به افرادی که نسبت به راه اندازی بازارچه ها و کارگاه صنایع دستی اقدام می کنند، پرداخت می شود؛ بدین ترتیب فرد به بانک معرفی، سود تسهیلات توسط دولت از محل کمک های فنی و اعتباری پرداخت می شود.

معصومی راد، یادآور شد: همچنین در بخش موزه های خانگی، مرمت آثار و بناهای تاریخی، صندوق احیای آثار تاریخی راه اندازی شد و هزینه ها برای مرمت آثار از ردیف کمک های فنی اعتباری پرداخت خواهد شد.

او یکی از ضعف های حوزه گردشگری را حساب های اقماری در این بخش دانست و گفت: به همین دلیل نمی توانیم آمار دقیقی از درآمدها را در این بخش ارائه کنیم.

معصومی راد، تعداد گردشگران خارجی به کشور را در سال جاری حدود ۵ میلیون نفر بیان کرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1