24 نوامبر 2020 - 13:22

استقبال سرد مسافران از بلیت های نوروزی اتوبوس ها

27 فوریه 2018 - 16:20 dsfr.ir/d28mx

استقبال سرد مسافران از بلیت های نوروزی اتوبوس ها
autostyle.ir
سفر نوروزی

عضو هیئت مدیره کانون سراسری شرکت های حمل و نقل کشور و رئیس اتحادیه شرکت های تعاونی گفت: وضعیت عرضه و تقاضا چند سالی است که مناسب نیست و تاکنون هم به نسبت لیست هایی که باز کردیم و مسیرهای مشخص شده مسافران کمتری بلیت اتوبوس تهیه کرده اند.

احمدرضا عامری، عضو هیئت مدیره کانون سراسری شرکت های حمل ونقل کشور و رئیس اتحادیه شرکت های تعاونی، در خصوص وضعیت پیش فروش بلیت های نوروزی گفت: استقبال مسافران معمولاً در روزهای آخر سال بیشتر می شود و ما هم به امید استقبال در روزهای آخر به انتظار نشسته ایم.

وی در پاسخ به این سؤال که ارزیابی شما از وضعیت پیش فروش بلیت های نوروزی اتوبوس ها چیست، گفت: با اینکه دو سال است هیچ افزایش قیمتی روی بلیت های نوروزی نداشتیم اما وضعیت فروش بلیت های نوروزی خوب نیست.

البته منتظر هستیم با واریز حقوق اسفند وعیدی و پاداش آخر سال وضعیت خریدهای بلیت هم تغییر کند و شاید در روزهای آخر با تغییر شرایط شاهد استقبال بیشتری از سوی مسافران باشیم.

رئیس اتحادیه شرکت های تعاونی اتوبوس رانی ادامه داد: وضعیت عرضه و تقاضا چند سالی است که مناسب نیست و به نسبت لیست هایی که باز کردیم و مسیرهای مشخص شده مسافران کمتری بیلت تهیه کرده اند.

به گفتهٔ عامری هر سال شاهد استقبال کمتری از سوی مسافران جاده ای برای استفاده از حمل ونقل عمومی هستیم.

وی در خصوص چرایی این اتفاق گفت: به دلیل استفاده از خودروهای شخصی و سواری انتخاب اتوبوس برای سفر به آخرین گزینه رسیده است. ضمن اینکه شرایط اقتصادی مردم هم برای انجام سفر خوب نیست.

عضو هیئت مدیره کانون سراسری شرکت های حمل و نقل کشور و رئیس اتحادیه شرکت های تعاونی در خصوص تأثیر نوسازی ناوگان بر روی خروج از رکود مسافری، گفت: ابتدا این نکته را باید بگویم که وضعیت اتوبوس های ما در مقایسه با هواپیماها و قطارهایمان خیلی بهتر و به شرایط و استاندارهای جهانی نزدیک تر است و اکنون در سیستم اتوبوس رانی کشور در بسیاری از مسیرها شاهد اتوبوس هایی با عمر 5 و 4 و 2 سال هستیم که در سایر مودهای حمل ونقل چنین سنی وجود ندارد.

بنابراین به جرات می توانم بگویم که اکنون حمل ونقل عمومی ایمن تر از سایر مودهای حمل ونقلی است.

بهتر این است برای مقایسه وضعیت ناوگان، ملاک را حمل ونقل داخلی کشور قرار دهیم و با جهان مقایسه نکنیم و در این صورت از بین اتوبوس و قطار و هواپیما فعلاً عمر ناوگان اتوبوس رانی کمتر و ایمن تر است.

عامری گفت: در سال گذشته هم میزان تلفات و تصادفات جاده ای در بخش حمل ونقل عمومی به زیر 2 درصد می رسید و باقی در بخش سواری و خودروی شخصی بود.

وی استفاده از اتوبوس برای سفرهای نوروزی را امتیاز ویژه ای دانست و گفت: تمام تلاش ما این است که مسافران با رانندگان حرفه ای سفر کنند و از سفر خود لذت ببرند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1