28 نوامبر 2023 - 02:06

ممنوعیت شکار پرندگان در تالاب های آذربایجان شرقی

27 فوریه 2018 - 14:20 dsfr.ir/t10oa

ممنوعیت شکار پرندگان در تالاب های آذربایجان شرقی
ecarevan.com
ممنوعیت شکار پرندگان

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی با اشاره به عاری بودن استان از بیماری آنفلوانزای پرندگان گفت: با این وجود با توجه به مصوبه ستاد آنفلوانزای کشور و با هماهنگی اداره کل حفاظت از محیط زیست استان، شکار پرندگان در تمامی تالاب های آذربایجان شرقی تا اطلاع بعدی ممنوع است.

امیر حسین بهداد اظهار کرد: این ممنوعیت به علت مشاهده تیپ جدید بیماری آنفلوانزا در بین پرندگان مهاجر در یکی از تالاب های کشور اجرا می شود.

با هماهنگی اداره کل حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی در راستای جلوگیری از انتقال بیماری های احتمالی که امکان شیوع آن در بین پرندگان وجود دارد، هرگونه شکار یا زنده گیری در تالاب های استان ممنوع است.

آذربایجان شرقی پاک و عاری از آنفلونزای پرندگان است و ممنوعیت شکار در تالاب های استان با هدف پیشگیری از بروز هر گونه مشکل احتمالی و حفاظت از سلامت مردم انجام می شود.

وی از مردم استان درخواست کرد در صورت مشاهده لاشه پرندگان و یا افراد غیرمجاز که به قصد شکار به تالاب ها وارد می شوند، به ادارات دامپزشکی و یا محیط زیست اطلاع دهند.

آذربایجان شرقی دارای 14 تالاب قوری گل، قره قشلاق، یوسف لو، دیب سبز، خرمالو، آلمالی، یانیق گولی، بزوجیق گولی، گوشا گولی، زولبین، قبادلو، خورشید گولی، شور درق و مینق در شهرستان های بستان آباد، اهر، هریس، بناب، هشترود، عجب شیر و مرند می باشد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1