21 فوریه 2020 - 06:31

نیاز به تعریف مسیرهای جدید گردشگری در کشور

24 فوریه 2018 - 12:20 dsfr.ir/oh16z

نیاز به تعریف مسیرهای جدید گردشگری در کشور
kasbokarnews.ir
جاذبه های گردشگری ایران

عضو هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران گفت: برای رونق گردشگری ایران باید مسیرهای جدید گردشگری در کشور تعریف کنیم.

رضا صدیقی در نشست خبری یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری کشور که در کرمانشاه در حال برگزاری است، بر ضرورت حضور استان های کشور در نمایشگاه های بین المللی گردشگری تاکید و افزود: یکی از راه های جذب گردشگران خارجی حضور فعال در نمایشگاه های بین المللی است.

او اضافه کرد: موضوع دیگر، ایجاد مسیرهای جدید و خارج شدن از مسیرهای کلاسیک گردشگری در کشور است که برای رونق گردشگری باید به این سمت رفت.

عضو هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران در ادامه بر لزوم تهیه نقشه راه گردشگری در استان های کشور تاکید کرد و گفت: این سند مغایرتی با سند راهبردی استان ها نخواهد داشت.

در ادامه این نشست مهسا مطهر مسئول کمیته بیمه انجمن راهنمایان گردشگری کشور خواستار تامین امنیت شغلی راهنمایان گردشگری ایران شد و اظهار کرد: راهنمایان گردشگری کشور بازنشستگی و بیمه تامین اجتماعی ندارند، از این جهت است که بسیاری از افرادی که وارد این شغل می شوند برای مدت طولانی باقی نمی مانند.

وی ادامه داد: در راستای تدوین قوانین حمایتی از راهنمایان گردشگری مدتی است که با مجلس تعاملی را آغاز کرده ایم، اما هنوز اهمیت موضوع برای مسئولین مشخص نشده است.

صنعت گردشگری صنعتی خدمات محور و برپایه نیروی انسانی استوار است، لذا اگر منابع انسانی از امنیت شغلی برخوردار نباشند نمی توانند آنطور که باید خدمات ارائه دهند.

او همچنین به نقش راهنمایان در توسعه گردشگری اشاره کرد و یادآور شد: انجمن راهنمایان گردشگری ایران توانست سال گذشته هفدهمین کنوانسیون راهنمایان گردشگری دنیا را به ایران بیاورد و ظرفیت های گردشگری کشور را به دنیا نشان دهد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1