24 نوامبر 2020 - 23:23

توضیحات سازمان میراث فرهنگی درباره حفر چاه در تخت جمشید

20 فوریه 2018 - 10:30 dsfr.ir/dr6d4

توضیحات سازمان میراث فرهنگی درباره حفر چاه در تخت جمشید
kalouttravel.com
تخت جمشید

سازمان میراث فرهنگی نسبت به خبر ارائه مجوز برای حفر چاه در محوطه میراث جهانی تخت جمشید واکنش نشان داد.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در توضیحی نسبت به انتشار مطلبی با عنوان «پیگیری حفاری در محدوده تخت جمشید» که یکی از رسانه ها با نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی مطرح کرده بود، اعلام کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تا سال 1394 و بر اساس ضوابط حریم اثر جهانی تخت جمشید مبنی بر ممنوعیت حفر هرگونه چاه در این محوطه و لزوم استعلام از سازمان میراث فرهنگی مجوزی در این زمینه به هیچ متقاضی نداده است.

در سال 1394 شورای تامین، با توجه به خشک سالی و مشکلات آبی استان دریافت مجوز حفر چاه از سوی سازمان آب بدون استعلام از میراث فرهنگی را تصویب کرد. با این مصوبه، سازمان آب توانست رأسا نسبت به صدور مجوز حفر چاه به متقاضیان اقدام کند.

سبه دنبال این تصمیم، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور حفاظت از حریم محوطه تاریخی و جهانی تخت جمشید مکاتباتی را در سطح ریاست وقت سازمان، معاون میراث فرهنگی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و مدیریت پایگاه میراث جهانی تخت جمشید به مراجع ذی صلاح ارائه کرده و پیگیری مرتبط از سوی کارشناسان در حال انجام است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « باشگاه خبرنگاران جوان » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1