20 ژانویه 2021 - 07:07

چرا عملیات جست‎ و جوی هواپیمای ای تی آر طولانی شد؟

20 فوریه 2018 - 08:30 dsfr.ir/qn3d8

چرا عملیات جست‎ و جوی هواپیمای ای تی آر طولانی شد؟
fararu.com
هواپیمای ای تی آر

معاون سابق سازمان هواپیمایی کشوری منتقد ایجاد فضای ملتهب در بین افکار عمومی است و می گوید: در حال حاضر برخی با فرضیات و موضوعاتی که در رسانه ها مطرح می کنند باعث ایجاد تنش در بین افکار عمومی می شوند.

علیرضا منظری در خصوص طولانی شدن زمان پیدا کردن لاشه هواپیما عنوان کرد: به هرحال این موضوع با توجه به شناختی که از موقعیت جغرافیایی آن مکان دارم کار سختی است اما این فرضیه نیز مطرح می شود که به دلیل تکه تکه هواپیما لاشه ها به زیر برف رفته باشند به همین جهت این موضوع می تواند عملیات تجسس را طولانی کند.

وی با تأکید بر اینکه کار عملیات تجسس بایستی کارشناسی تر پیش برود، افزود: در حال حاضر برخی با فرضیات و موضوعاتی که در رسانه ها مطرح می کنند باعث ایجاد ابهام در بین مردم می شوند.

معاون سابق سازمان هواپیمایی کشوری بابیان اینکه در ابتدا برخی نقص فنی و مسن بودن هواپیما را بدون اطلاعات دقیق و کامل دلیل اصلی حادثه عنوان کردند، بیان کرد: نبایست با این سخنان در بین مردم تنش و نگرانی ایجاد کرد این در حالی است که صنعت هوایی یکی از ایمن ترین حوزه های حمل و نقلی است.

اینکه برای این هواپیما حادثه ای رخ داده کاملاً مشخص است اما اینکه برای این هواپیما «چه اتفاقی» افتاده مشخص نیست.

منظری با تأکید بر اینکه باید رسانه ها فضای آرام بخشی را فراهم و از هرگونه تنش و انتشار خبرهای کذب خود را منع کنند، ابراز کرد: بعد از مشخص شدن دلیل اصلی این حادثه برای هواپیما می توان نظرات کارشناسی را مطرح و برای آن به دنبال چاره جویی بود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1