موزه ملی ایران به شبکه «مها» متصل شد

19 فوریه 2018 - 10:30 dsfr.ir/wl533

موزه ملی ایران

موزه ملی ایران با حضور سردار امیر رحمت الهی فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور و جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی ایران به شبکه «مها»(هشدار الکترونیک) متصل شد.

«مها» یا مرکز هشدار الکترونیکی از جمله طرح های پلیس پیشگیری ناجا است که از سال گذشته به صورت آزمایشی در کشور آغاز شده است.

با توجه به اهمیت بالای امنیت موزه ملی ایران، به عنوان موزه مادر کشور، فرماندهی یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور اتصال این موزه به شبکه مها را در اولویت های کاری خود قرار داد و پس اجرای مراحل فنی آن، موزه ملی ایران با حضور فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی برای نخستین بار به این شبکه متصل شد.

بدین ترتیب در همه ساعات شبانه روز و در صورت بروز خطر زنگ هشدار این سیستم در مراکز پلیس به صدا درآمده و نیروی انتظامی سریعا خود را به محل موزه می رساند.

سردار رحمت الهی پس از افتتاح این شبکه، از محل نمایشگاه «موزه لوور در تهران» و شرایط امنیتی آن بازدید و در جریان پیشرفت مراحل آماده سازی نمایشگاه قرار گرفت.

موزهٔ ملی ایران مجموعه ای از گنجینهٔ آثار تاریخی و پیش از تاریخی ایران است، که در تهران قرار دارد. این موزه شامل دو ساختمان مجزا به نام های موزهٔ ایران باستان با تاریخ گشایش ۱۳۱۸ است که در تقاطع خیابان سی تیر و امام خمینی(ره) واقع است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1