10 آوریل 2020 - 14:52

شانزده هزار اتوبوس بدون افزایش قیمت به مسافران نوروزی سرویس می دهند

18 فوریه 2018 - 08:30 dsfr.ir/8i87m

شانزده هزار اتوبوس بدون افزایش قیمت به مسافران نوروزی سرویس می دهند
hotels.ng
حمل و نقل عمومی

عضو هیئت مدیره کانون سراسری شرکت های حمل و نقل کشور و رئیس اتحادیه شرکت های تعاونی خبر داد که امسال ۱۶ هزار دستگاه اتوبوس بدون افزایش قیمت به مسافران نوروزی سرویس می دهند.

با وجود اینکه استفاده از حمل و نقل عمومی در کشور شرایط نامناسبی را سپری می کند؛ اما حمل و نقل جاده ای در بخش مسافری در مقایسه با سایر مدهای حمل نقل مثل ریل و هوا به استاندارهای روز جهانی نزدیک تر است.

احمدرضا عامری، عضو هیئت مدیره کانون سراسری شرکت های حمل و نقل کشور و رئیس اتحادیه شرکت های تعاونی، تأکید کرد که امسال هیچ گونه افزایش قیمتی برای سفرهای نوروزی در ناوگان اتوبوس رانی نداریم.

وی هم چنین خبر داد که امسال ۱۶ هزار دستگاه اتوبوس آماده سرویس دهی به مسافران نوروزی است. او گفت :۴۶ هزار دستگاه سواری و همین مقدار مینی بوس نیز برای نوروز امسال به مسافران نوروزی خدمات ارائه می دهند.

به گفته عامری پیش فروش بلیت های نوروزی از 17 بهمن آغاز شده است و به دلیل عدم افزایش نرخ ادامه دارد.

او درباره اینکه گاهی افزایش تقاضا در برخی مسیرهای موجب می شود که رانندگان قیمت را بالا ببرند و مسافر را در عمل انجام شده بگذارند، گفت: «تقریباً چنین امکانی وجود ندارد چراکه روی سیستم بلیت ها از قبل پیش فروش شده است و درواقع مکانیزه بودن سیستم امکان تخلف های این چنینی و اعمال نظر مستقیم راننده را گرفته است.

وی هم چنین در پاسخ به این سؤال که کنترل قیمت ها و جلوگیری از افزایش نرخ بلیت های نوروزی با چه هدفی انجام می شود، گفت: هدف اصلی ما مشتری مداری است و مردم در شرایطی نیستند که بخواهیم قیمت بلیت ناوگان را در آستانه سال نو افزایش دهیم.

رئیس اتحادیه شرکت های تعاونی با بیان این که اکنون چند سالی هست با کاهش سفر مواجه هستیم، گفت: سال 96 به نسبت سال 95 با کاهش 9 درصدی سفر مواجه بودیم. از طرفی مردم ترجیح می دهند با خودروی شخصی خود سفر کنند که دلیل آن عدم کیفیت در حمل و نقل عمومی نیست بلکه اقتصادی بودن سفر با خودروی شخصی است که نهایتاً از تقاضا برای مسافرت با ناوگان حمل و نقل عمومی می کاهد.

عامری این راهم گفت که با وجود اینکه استفاده از حمل و نقل عمومی کاهش پیدا کرده است اما حمل و نقل جاده ای در بخش مسافری در مقایسه با سایر مدهای حمل ونقل مثل ریل و هوا به استاندارهای روز جهانی نزدیک تر است با این حال شرایط اقتصادی مردم موجب کاهش سفر شده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1