24 نوامبر 2020 - 21:07

شرط اصناف برای تعطیلی رستوران های کن و فرحزاد

27 ژوئیه 2015 - 19:00 dsfr.ir/m61sr

رئیس اتحادیه چلوکباب تهران، اظهار کرد: در صورت تعطیلی واحدهای صنفی کن و فرحزاد، باید فکری برای ساماندهی کسبه این منطقه شود.

چندی پیش، ابوالفضل قناعتی، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که در حال حاضر تملک باغات کن و رود دره فرحزاد در دستور کار است، اظهار کرده بود: به دلیل آسیب زا بودن رستوران ها و سایر ساخت و سازهای غیرمجاز در این دو نقطه پس از اتمام تملک، جمع آوری و تسطیح اراضی در این محدوده انجام می شود.

او با با انتقاد نسبت به ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر رودخانه ها و رود دره های پایتخت، بیان کرده بود: بیش از هر چیز رستوران هایی که در این اماکن ساخته شده است، به دلیل این که در مدت زمان فعالیت خود پذیرای تعداد بیشتری از شهروندان نسبت به بافت مسکونی هستند، برای تعداد نفرات بیشتری هنگام وقوع سیل یا هر حادثه دیگر خطر ایجاد می کند. ممکن است این ساخت و سازها به ظاهر منجر به اشتغال زایی و تولید درآمد شود ولی در صورت وقوع یک حادثه خسارت های ناشی از آن بسیار بیشتر از صرفه اقتصادی است که ایجاد می کند.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که در حال حاضر تملک باغات کن و رود دره فرحزاد در دستور کار است، اظهار کرد: به دلیل آسیب زا بودن رستوران ها و سایر ساخت و سازهای غیرمجاز در این دو محدوده پس از اتمام تملک روند جمع آوری و تسطیح اراضی مورد نظر انجام می شود ولی در صورت وقوع سیل هجمه ناشی از آن از بین باغات عبور می کند و دیگر جان شهروندان به این واسطه به خطر نمی افتد.

در همین مورد، ناصر حسینی تبریزی، رئیس اتحادیه چلوکباب تهران اظهار کرد: در این دو منطقه تعدادی واحد بدون پروانه وجود دارد که ما نیز خواهان تعطیل شدن آنها هستیم، چون به هر حال نظارت های بهداشتی لازم روی آنها انجام نمی گیرد و برای مردم بهتر است که این واحدها یا کار نکنند یا سریعا ساماندهی شوند. در کنار این واحدهای صنفی ولی، واحدهایی هستند که پروانه دارند و کار خود را به خوبی انجام می دهند. این افراد باید ساماندهی شوند. یعنی اگر قرار است که به دلیل حفظ ایمنی مناطق کن و فرحزاد، رستوران های این مناطق تعطیل شوند، باید برای کسبه این مناطق جایی در نظر گرفته شود، یا مکانی مانند هایپراستار ایجاد شود که این افراد بتوانند آنجا، مشغول به کار شوند.

رئیس اتحادیه چلوکباب تهران اظهار کرد: اگر اعضای شورای شهر تهران صلاح دانسته اند که چنین تغییری رخ دهد، حتما درست است و ما نیز همکاری خواهیم کرد ولی باید تدابیر لازم در زمینه فعالیت کسبه این محل ها، صورت گیرد. هم به لحاظ کار این افراد و هم به لحاظ نیازی که مردم نسبت به تفریح و رفتن به رستوران دارند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « اقتصاد نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1