30 اکتبر 2020 - 17:40

کشف استودیو موسیقی ۲۲۰۰ ساله

31 ژانویه 2018 - 15:30 dsfr.ir/e22dt

استدیوی باستانی

باستان شناسان چینی موفق به کشف بقایای ساختمانی شدند که ظاهرا دپارتمان یا استودیو موسیقی دودمان کین در حدود ۲۲۰۰ سال پیش بوده است.

بقایای این ساختمان دولتی که در استان "شاآنشی" در شمال غربی چین واقع شده به دودمان کین (۲۲۱ تا ۲۰۷ قبل از میلاد) مربوط است و باستان شناسان اعلام کردند که این محوطه قدیمی که شامل چهار اتاق با مساحت مساوی است در مجموع ۱۱۰ متر طول، ۱۹.۵ متر عرض دارد و دیوارهای گلی اتاق نیز ضخامتی تا حدود سه متر دارند.

در میان بقایای این ساختمان قدیمی علاوه بر آجرها و کاشی ها، تکه های یکی از آلات موسیقی کوبه ای کهن چین نیز در میان کاوش ها کشف شده است.

همچنین بر روی دیوارهای به جامانده از این ساختمان، حکاکی هایی یافت شده که حاکی از آن است که این بنا در واقع مختص دپارتمان موسیقی شهر کهن شیان یانگ در استان شاآنشی است.

باستان شناسان همچنین اعلام کردند که دو اتاق از مجموع چهار اتاق این ساختمان خالی بوده و نشانه هایی از آتش سوزی نیز در آن دیده شده که نشان می دهد این مکان پس از غارت به آتش کشیده شده است.

غارت این ساختمان احتمالا به ناآرامی هایی مرتبط است که منجر به پایان دوران حکومت دودمان کین در چین شد.

سوابق تاریخی نشان می دهد «ژیانگ یو» که در اواخر دوران دودمان کین یک چهره نظامی و سیاسی برجسته بوده پس از اشغال "شیان یانگ" آن را به آتش کشیده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1