20 فوریه 2020 - 21:56

دعوت از هنرمندان ایران برای شرکت در مراسم آیینی قونیه ۲۰۱۸

27 ژانویه 2018 - 13:30 dsfr.ir/4e5r1

دعوت از هنرمندان ایران برای شرکت در مراسم آیینی قونیه ۲۰۱۸
wikimedia.org
موزه مولوی

اداره فرهنگ و گردشگری قونیه در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران اعلام کرد که از هنرمندان کشور برای حضور در مراسم آیینی قونیه ۲۰۱۸ دعوت می شود.

عبدالستار یارار، رئیس اداره فرهنگ و گردشگری قونیه در غرفه آرامگاه مولانا که در نمایشگاه بین المللی گردشگری برپا شده و تا ششم بهمن نیز دایر است گفت: مراسم مربوط به مولانا در سه بازه زمانی سه تا ۵ می (زمان ورود مولانا به قونیه) و ۲۲ تا ۳۰ سپتامبر (تولد حضرت مولانا) برگزار می شود و در این مراسم معمولا هنرمندان ایرانی مانند علیرضا قربانی، کلهر، شجریان، ناظری نیز برای حضور در فستیوال موسیقی حضور پیدا می کنند.

سومین و مهمترین مراسم مربوط به مولانا از ۷ تا ۱۷ دسامبر به نام شب عروس و یا عرس برگزار می شود این سه مراسم عمده فعالیت هایی است که برای بزرگداشت مولانا اجرا می شود.

وی افزود: هنوز حضور هنرمندان ایرانی در فستیوال موسیقی که ۳۰ سپتامبر برگزار می شود، قطعی نشده است. ما می خواهیم از ناظری، شجریان یا سالار عقیلی و یا از همه آنها برای حضور در فستیوال موسیقی قونیه دعوت کنیم چون دوست داریم میزبان خوبی برای ایرانی ها باشیم. همچنین هنرمندان کشورهای دیگر نیز در این فستیوال حضور پیدا می کنند. 

عبدالستار یارار ادامه داد: قونیه برای ایرانی ها شهر خوبی است ما میزان حضور ایرانی ها در قونیه را براساس تعدا آنها ارزش گذاری نمی کنیم هر کسی که بتواند به این مراسم بیاید را میزبانی خواهیم کرد. انسان های زیادی دوست دارند که به این مراسم بروند و منتظرند که شرایط کاری، مالی و خانوادگی به آنها این اجازه را بدهد. 

وی گفت: برای سومین سال است که در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران حضور داریم یک بار در سال ۲۰۰۶ یک بار دیگر در سال ۲۰۱۷ و امسال هم برای سومین بار غرفه مربوط به آرامگاه مولانا را دایر کرده ایم تا به معرفی این شهر و مراسمی که در آن برگزار می شود بپردازیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1