23 نوامبر 2019 - 05:31

سفر به کیش همچنان گرانتر از ترکیه

2 ژانویه 2018 - 11:30 dsfr.ir/ir8rc

سفر به کیش همچنان گرانتر از ترکیه
tasnimnews.com
ایرانگردی

معاون رئیس جمهور به جزئیات و علت گرانی سفرهای داخلی نسبت به سفرهای خارجی پرداخت.

علی اصغر مونسان درباره اینکه چرا سفر به برخی استانهای کشور حتی از سفر به کشورهای همسایه همچون ترکیه ارزانتر است، و آیا سازمان میراث فرهنگی در این باره قصد ندارد برای ارزانی سفرها اقدامی کند، اظهار داشت: موضوع پیچیده ای است، هم مسافران درست می گویند و هم کسانی که در حوزه گردشگری فعالیت می کنند؛ و این موضوع فقط به سازمان میراث فرهنگی برنمی گردد که با یک اقدام سازمانی قیمت تمام شده پایین بیاید.

به عنوان مثال ناوگان هوایی کشور فرسوده است و ضریب بهره وری پایینی دارد. بنابراین قیمت تمام شده اش نسبت به ایرلاین های خارجی، بالا می رود، پس پایین آوردن قیمت به همین راحتی نیست، ضمن اینکه ایرلاین ها زیر نظر ما نیستند که ما به آنها بگوییم قیمت را پایین بیاورند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: بنابراین قیمت های سفر به بازار بر می گردد و این بازار است که قیمت سفر را مشخص می کند. براین اساس موضوع پیچیده ای است و باید روی آن کار شود و مولفه های شدنی باید یکی یکی بررسی شوند تا قیمت ها کنترل شود.

مونسان در این رابطه ادامه داد: اما یک بخش جدی نیز وجود دارد و آن تبلیغات اغواء کننده سفرهای ارزان خارجی است، زیرا تبلیغات واقعی نیست. به طور مثال ما شکایاتی داشتیم مبنی بر اینکه در مسکو، فرد را به جای هتل به یک خانه برده اند و اقامت داده اند که بعد از بررسی مشخص شد خرید در قالب بسته ارزان قیمت سفر بوده است.

معاون رئیس جمهوری عنوان کرد: بنابراین بخش زیادی از ارزانی و گرانی سفرهای داخلی در مقایسه با سفرهای خارجی، به همین تبلیغات اغواءکننده سفرهای خارجی بر می گردد و بخشی نیز به زمان بندی سفر در زمانهای شلوغ و خلوت ایام سفر (High Season - Low Season ) بر می گردد.

مونسان خاطرنشان کرد: بخش خوب سفرهای مردم ما در نیمه دوم سال است؛ مثلاً در جنوب کشور دوره High Season - (فصل شلوغى سفر) است که همین زمان در ترکیه Low Season - (فصل خلوتى سفر) است، پس ترکیه قیمت سفر را پایین می آورد و متاقباً در این بازه قیمت سفر به کیش بالا می رود و اینها نباید با هم قیاس شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تسنیم » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1